Gå til innhold

Retningslinjer smertestillende


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg spør her, siden det er få svar å få på allmennmedisin.

Er det å skrive ut en pk parlagin forte til pasient som sier at paracet ikke hjelper mot smertene virkelig helt unormalt? Jeg har aldri før bedt om noe sånt, men tenkte det kunne hjelpe en dag eller to, siden paracet ikke hjelper. Men nei, det gikk visst ikke. 

Skrevet

Det varierer nok fra lege til lege hvor "rundhåndet" de er med avhengighetsskapende medisiner. Sykehistorie, andre medisiner i kombinasjon har også noe å si.

 

Hvilke smerter har du, og tar du andre medisiner? Har du noe forhistorie med bruk av vanedannende medisiner? Det har litt å si i forhold til hvorfor du fikk avslag eller ikke. Fikk du alternativ medisin eller en forklaring på hvorfor du ikke kunne ta pg?

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...