Gå til innhold

NHD: Kan ssri kombineres med nobligan


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Kan 50mg nobligan i døgnet kombineres med en ssri?.

Samt hvis ikke Cipralex virker mot angsten hva bør andrevalget være?, kan effexor eller fontex være gode alternativer?.

Anonymkode: f9c00...ac8

AnonymBruker
Skrevet
1 time siden, AnonymBruker skrev:

Kan 50mg nobligan i døgnet kombineres med en ssri?.

Samt hvis ikke Cipralex virker mot angsten hva bør andrevalget være?, kan effexor eller fontex være gode alternativer?.

Anonymkode: f9c00...ac8

Jeg tar i hvert fall 50 mg nobligan av og til sammen med ssri. Serotonergt syndrom skal det nok høyere doser til for å få. 

Anonymkode: 49683...254

Skrevet

Du skal snakke med legen din før du tar Nobligan når du går på Cipralex. Tramadol øker risikoen for bivirkninger.

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Det kommer an på doser og hvor ofte en tar Nobligan. Nobligan 50 mg er trygt. Ved kortvarig bruk over noen dager er det også trygt med 100-150 mg dersom dosen av Cipralex ikke er større enn 20 mg.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...