Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Jeg går på 20 mg Cipralex,  15 mg Abilify og Insulin. Føler at Cipralex'en ikke gir nok virkning lenger, er inne i en mørk sidegate. Fungerer dårlig og sover enda dårligere. Alt er tungt. Har gått på Cipralex i mange år.

Det har jo kommet flere nye medisiner på markedet og spørsmålet mitt er om det finnes noen bedre kombinasjoner enn Cipralex og Abilify. 

Blir veldig glad for svar

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Du kan jo bytte ut Cipralex med Brintellix.

Skrevet

Hadde time hos fastlegen idag. Han skrev ut Brintellix og i tillegg Quetiapin 25 mg for søvn. 

Er så spent på hvordan natta går, om det blir flere enn 3 timer søvn. Hadde vært så godt å få sove en hel natt. Effekten av Brintellix tar vel litt tid før kommer, må nok smøre meg med tålmodighet. 

Takk NHD for råd

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...