Gå til innhold

Autisme + isolasjon = sant?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Det finnes ikke noe fasitsvar, men vansker i sosialt samspill er jo vanlig ved autisme og derfor er nok ensomhet og/eller isolasjon vanligere for autister enn ikke-autister. Jeg kjenner folk med sterke autistiske trekk som er veldig sosiale og kontaktsøkende av seg. På samme tid kjenner jeg folk med lettere autistiske trekk som isolerer seg mye. Det ene fører ikke nødvendigvis til det andre - personlighet, miljøet rundt osv spiller også inn. 

Diagnotisering, enten det er selvdiagnotisering eller skikkelig diagnostisering, må baseres på en helhet og ikke kun utifra enkekte trekk. Jeg kjenner meg også igjen i det å isolere meg mye, men vet godt at jeg ikke har autisme, isolasjonen min har andre årsaker. 

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...