GĂ„ til innhold

Hvorfor har DOL blitt ett psykiatri-forum?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Det er jo sikkert 80-90% om psykiatri her inne. Hva er grunnen til det egentlig? đŸ€Ș

Anonymkode: 30b14...e95

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Du er pÄ nettopp.....psykiatri-forum.

Anonymkode: 6a9fe...ccd

Skrevet
AnonymBruker skrev (3 minutter siden):

Det er jo sikkert 80-90% om psykiatri her inne. Hva er grunnen til det egentlig? đŸ€Ș

Anonymkode: 30b14...e95

Det handler nok dels om hvem som er mest aktive og hvilke tema de er opptatt av, men ogsÄ om endringer i oppsett og mÄten det ble moderert pÄ i en periode. I tillegg spiller nok brukernes livsfase inn pÄ aktivitetsnivÄet. 

Mange aktive brukere gikk lei og forsvant i perioden omtrent alle trÄder med litt action ble slettet eller sÄkalt "ryddet", og det ble merkbart fordi mange aktive brukere fra fÞr hadde forsvunnet etter endring av oppsett noen Är fÞr dette. I tillegg har nok livet til mange som var aktive fÞr endret seg etter at barna har blitt store og kveldene ikke lenger tilbringes pÄ sofaen i like stor grad.

Mine periodevise pauser har vÊrt en kombinasjon av disse Ärsakene iallefall.

Worriesome Plenty 2
Skrevet

Det er fordi psykiatriforummet hadde fagperson i mange Är og det kostet ikke noe Ä spÞrre.

 

De andre forumene kostet penger, og de var mindre fast bemannet. Her var det en psykiater i mange Är. Derfor er psykiatriforumet stÞrst. 

Skrevet

Kanskje det ogsÄ sier noe om behovet for en slik side? 

FjellOgDalar
Skrevet (endret)

Det ligger i sakens natur, og at vi har en uoffisiell fagperson som svarer her. I tillegg var det vel dette forumet som hadde offisiell fagperson som ikke tok seg betalt til stedet. De andre legene forsvant jo en etter en.

Endret av FjellOgDalar
Skrevet (endret)

(Kopiert fra et svar jeg ga pÄ et liknende spÞrsmÄl for noen Är siden):

Det har vÊrt en gradvis utvikling fra tiden det var like mye aktivitet i de andre delforumene og til Psykiatri ble det stÞrste. Det har aldri blitt besluttet at DOL skulle vÊre et forum med hovedvekt pÄ psykiatri. 

DOL var tidlig ute med forum i Norge, fĂžr de mer spesialiserte nettsidene som BarnIMagen, Lommelegen og de utallige forumene for foreldre/familieliv - og lenge fĂžr nettavisene fikk kommentarfelt. Derfor var det mye trafikk pĂ„ delfora med tydelig tema, f.eks. Graviditet, Foreldre/SmĂ„barn og Ufrivillig barnlĂžshet, og hete diskusjoner pĂ„ Åpent, Etikk & livssyn og Politikk. Dessuten var det mange fagpersoner her som svarte gratis pĂ„ spĂžrsmĂ„l. 

SÄ skjedde det flere ting med lange mellomrom: Det ble opprettet mange temasider pÄ nettet (slik at f.eks. stÞrsteparten av de gravide valgte BarnIMagen framfor DOLs graviditetsforum), fagpersonene forsvant gradvis, og DOL mistet sitt unike oppsett som gjorde det lett Ä fÞlge med pÄ diskusjoner som pÄgikk lenge (og som sporet av med egne "undertrÄder"). Noen gjenger med brukere laget ogsÄ sitt eget diskusjonsforum med noen svÊrt datakyndige i spissen. 

Årsaken til at Psykiatri ble "vinneren" er kanskje en kombinasjon av hvilken fagperson som holdt ut lengst, at det ikke finnes sĂ„ mange alternativ - og at brukerne har mer langvarige behov enn f.eks. under en graviditet som definitivt er over etter noen mĂ„neder. 

Endret av laban

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nÄ og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nÄ for Ä poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn pĂ„ siden automatisk.   Vis som en ordinĂŠr lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   TĂžm tekstverktĂžy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...