Gå til innhold

matoppskrifter


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Forretten trenger du vel ikke oppskrift til, men jeg kan gi deg oppskriften på min kjempegode lasagne.

Stek hakket løk og hvitløk, ta ut av pannen og stek kjøttdeigen. Legg løken tilbake igjen og tilsett flådde hakkede tomater (eller en boks hermetiske tomater), litt sukker, et par laurbærblad, paprikapulver, rosmarin, timian, oregano, basilikum, salt, pepper og litt chilisaus. Tilsett litt vann om den blir for tykk, sausen må ikke være for tykk for lasagneplatene trekker til seg væske i ovnen. La det putre 20-30 minutter.

I mens lager du ostesausen. Smelt et par spiseskjeer margarin/smør i en kasserolle og rør inn noen spiseskjeer hvetemel til det blir en litt løs "deig", så tilsetter du melk, ca en kopp av gangen, og visper sammen til ønsket konsistens. Så smaker du til med, salt, pepper, muskat og har i revet ost. Rør rundt til det har smeltet.

Først har du et lag kjøttsaus i bunnen av en ildfast form, dekker over med lasagneplater og brer over et lag ostesaus. Fortsett sånn og avslutt med ostesaus. Strø over litt ekstra revet ost på toppen og stek i ovnen ved ca 200 grader i ca 30 minutter.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/86179-matoppskrifter/#findComment-469201
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...