Gå til innhold

Gifte seg? Særkullsbarn-regler?


Anbefalte innlegg

Gjest giftespent
Skrevet

Har hørt noe om at man må betale ut særkullsbarn på noen måte hvis man gifter seg og har felles barn? Noen som vet noe om hvordan dette foregår? Er det ikke bare å gifte seg da?

Skrevet

Snakker du om arveregler?

Hvis du er enke/enkemann kan det være aktuellt om særkullsbarna ønsker det:)

Så lenge begge foreldre er i levende live gjelder ingen tilsvarende regler så langt jeg kjenner til:)

Skrevet

Kommer jo an på om du sitter i uskiftet bo eller ikke. Er du skilt har det jo foregått ett skifte mellom deg og eks-mannen din, men er du enke / enkemann må du skifte ("løse ut" barnas arv fra den avdøde).

Skrevet

Snakker du om arveregler?

Hvis du er enke/enkemann kan det være aktuellt om særkullsbarna ønsker det:)

Så lenge begge foreldre er i levende live gjelder ingen tilsvarende regler så langt jeg kjenner til:)

Det er ikke bare hvis barna ønsker det, det er ikke lov å sitte i usiftet bo hvis man gifter seg på nytt, uansett hva barna ønsker.

Så enker / enkemenn som gifter seg, _må_ skifte.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...