Gå til innhold

Gjester i kveld- hva kan jeg bake som ikke inneholder


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Ostekake, denne er nydelig!

Ostekake med bringebær/rips

250 gram søte kjeks (f.eks. bixit eller Maryland Cookies for litt annerledes smak) smuldres opp og blandes med 90 g smeltet smør. Trykk det ut i en springform.Sett i kjøleskap i minst 20 minutter.

250 gram blanding av rips og bringebær moses glatt med et par spiseskjeer sukker. Sil pureen gjennom en sil for å fjerne frøene. 12 plater gelatin legges i bløtt i kaldt vann i 5 minutter. Klem ut vannet og ha i en glassbolle sammen med 1 dl sitron eller appelsinsaft. Smelt gelatinen over vannbad. Visp 3 dl kremfløte, visp 500 gram kremost myk, tilsett 125 gram sukker og den vispede fløten. Vend inn halvparten av gelatinen. Den andre halvparten vendes inn i bærpureen. Legg klatter av kremostblandingen oppå bunnen og fyll inn med bærene. Sett i kjøleskap i 4 timer før servering.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...