Gå til innhold

Valg av land


Anbefalte innlegg

Gjest snupsi :-)
Skrevet

hei og hå :-)

Vi skal nå igang med adopsjonsprossesen, og lurer VELDIG på valg av land. Vi har ventet lenge med å ta denne besluttningen, men nå er vi 100% klare, og ønkser da et land hvor det ikke er så veldig lang ventetid. Er det noen som har gode tips?

P.S. Jeg har vært gift tidligere, og vi er begge 33 år...friske og raske :-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei, og velkommen hit:-)

Så fint at dere skal igang med adopsjon - det er et lykkelig valg!

Det spørs hva du mener med kort ventetid, da. Mange land har vel en ventetid på omkring 1 - 1,5 år fra papirene er sendt til giverlandet og til barnet er hjemme. I noen tilfeller kan det ta kortere tid, men en bør nok regne med såpass ventetid.

Vi har adoptert to fra India og er igang med nr.3, bruker VB. Forrige gang hadde vi Lillegullet hjemme ca. 11 mnd. etter godkjenning fra norske myndigheter. Denne gangen ser det ut til at det vil ta ett års tid++ etter godkjenning.

Hvis dere er interessert i adopsjon fra India, kan du maile meg på [email protected]

Lykke til videre!

Hilsen fra

thuva1365380402
Skrevet

Hei, vi bruker VB og skal adoptere fra Sør-Korea. Vi ble godkjent i BUFA juni 2002, og fikk for 14 dager siden tildeling. Så dvs. 10 mnd. fra godkjenning. Vet nå at tiden går opp litt på Korea, men det endrer seg hele tiden i alle land tror jeg.

Lykke til med valg av land.

Skrevet

Hei og velkommen hit :-)

Jeg har to barn fra Thailand, og anbefaler selvfølgelig det på det varmeste. Thailand er et flott land, og barna bor i gode fosterhjem. se på denne siden da vel http://www.thaiadoptanter.com/

Gjest Selly!
Skrevet

Hei!

Ja det er et vanskelig valg; det er så mange hensyn å ta. Vi hentet en gutt på 2 år i Colombia i mai/juni i fjor. Det tok bare 4 mnd fra vi sendte papirene til Colombia til vi fikk tildeling. Noe som er flott med Colombia (ihvertfall for en utålmodig sjel som meg) er du får reise å hente barnet umiddelbart etter tildeling. Ventetiden varierer imidlertid endel.Når det gjelder alder på barnet i Colombia er dette litt uforutsigbart dersom du velger ICBF. Vi var 29 år og godkjent for et barn under 12 mnd, men fikk altså den perfekte sønn for oss på 2 år. Det kommer selvfølgelig også mange små barn, men jeg tror de fleste er mellom 1 og 2 år (en deilig alder). Noe som imponerte meg mest med Colombia var barnevernet der som virket utrolig profesjonelt. Du får god informasjon om barnets fortid (dersom de vet noe), og barna har fått god oppfølgning. Lykke til med valg av land; dere blir nok fornøy uansett hvilket land dere velger.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...