Gå til innhold

Da er vi i gang :-))


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei alle sammen! - er ny på dette forumet, men nå ser det ut til at jeg nok blir her en stund fremover :-))

Nå er beslutningen tatt og vi er i gang. Vi har bestemt oss for Adopsjonsforum og har hatt samtale med de i dag. Registreringsskjemaet er nesten ferdig utfylt - mangler bare å skrive de litt mer utdypende "tankene".

Har snakket med barnevernet her i kommunen og det var en svært positiv opplevelse. De har dedikerte saksbehandlere på adopsjon og fra vi starter prosessen så regnet de med at rapporten skulle være klar på ca 2 måneder. De skulle ringe meg tilbake etter høstferien for å avtale oppstartstidspunkt. De hadde ikke hatt tilsvarende søkere før og de syntes det skulle bli interessant å starte på vår prosess.

En liten presentasjon av oss:

Vi er et par som bor på det sentrale østlandet. Vi er hhv 41 og 39 år, har vært gift i 5 år og har et felles barn, en gutt på snart 18 måneder. Jeg har to store gutter på 17 og 12 år fra før, som bor hjemme hos oss. Vi vil gjerne ha et barn til (spesielt min mann har et sterkt ønske om det.....) og symes at dette er en utmerket måte å bli foreldre på. Det var en utrolig slitsom prosess før vi fikk minstemann - 4 års venting og 2 forsøk (IVF(ICSI)før han kom til oss helt av seg selv (ikke helt da :-)))

Vi har valgt oss Kina og håper å bli foreldre til en liten kina-prinsesse om 1 1/2 - 2 års tid. Det blir en lang ventetid dit og mange delmål vi skal gjennom, men akkurat nå er vi kjempeglade for at beslutningen er tatt og at vi er i gang!!

Hilsen en glad

Skrevet

Gratulerer med bestemmelsen :o)), og velkommen hit på forum !!!

Vi har egenfødte tvillinger på 9 år , pluss en liten Kinaprinsesse på snart to fra før. Nå er vi såvidt i gang med barn nr. fire som skal komme fra Korea :o))

Klem fra

Skrevet

Håper dere finner dette forumet like verdifullt som jeg gjør det, - vær iallefall velkommen.

Selv er jeg mor til den flotteste jenta som er kommet fra Kina......og er nettopp godkjent av BUFA slik at vi kan få enda et barn fra Kina, - og hun/han blir også selvfølgelig den flotteste:-)

Lykke til med deres prosess!

Skrevet

Håper du får mye glede av forumet fremmover.

Kort presentasjon av meg:

Første gang søker på Korea, 28år gift med BPS! (som kun er smugleser her inne) på 32år. Vi venter på tildeling i løpet av de første måneden(e).

Gleder meg til og bli mer "kjent" med deg:o)

Vennlig hilsen

Skrevet

Vil bare ønske dere velkommen hit på dette nettstedet, det er kjempefint og utrolig lærerikt i alle faser.

En spennende prosess nå fremover...lykke til :-)

Skrevet

Velkommen!!!

Så kjekt å tilhøre et hurtigarbeidende barnevern (på adopsjonssaker vel og merke)

...og litt kjekt med noen voksne søkere også! ;-)

Selv er jeg mamma til to flotte thaigutter. Startet vår første prosess da jeg var 40, og synes vi har fått 200% uttelling, og vel så det.

Lykke til! Adopsjon er utrolig spennende, nervepirrende og givende!

Skrevet

og gratulerer med avgjørelsen!

Dette er et fint "sted" å være i den lange ventetiden frem mot det etterlengtede barnet.

Selv er vi i innspurten av å samle inn de siste papirene, før de blir oversatt og sendt til Brasil.

Dette er spennende!!

Skrevet

heisann,

og velkommen hit *hilser pent*

Til lykke med adopsjonsavgjørelsen! Kjekt å ha bestemt seg - ikke sant?!

Vi har verdens flotteste kina-jente, som vi hentet hjem i fjor høst. Hun blir 2 år i november. Nå er vi igang med 2dre runde - har hatt ett møte med BV og skal ha hjemmebesøk i dag. Kjenner det kribler bare med tanken på alt det vi har foran oss!!

Blir spennende å følge dere gjennom prosessen. Vi har VB som formidler, så felles kinatur blir det ikke.

Lykke til!!

klem fra

Skrevet

Lykke til!

Vi er de heldige foreldre av en kinaprinsesse og en koreaprins! Vi er svært takknemlige over å få lov til å være mamma og pappa til to fantastiske barn. Og vi håper at fremtiden gir oss anledning til nok en adopsjon - kina denne gangen. Dere kan virkelig glede dere.

Det kan være frustrerende å vente og vente og være prisgitt andre. Prøv å nyt ventetiden også: tenke på navn, lage adopsjonsbok, glede dere til det underet som venter!

Skrevet

Tusen takk alle sammen for hyggelige velkomsthilsner :-))

Det kribler i meg og jeg var litt sånn uæhh-følelse innimellom. Tenk at vi (forhåpentligvis) skal få lov til å blir foreldre igjen.... - og jeg er sikker på at vi kommer til å få verdens nydeligste kina-prinsesse (eller kanskje det blir en prins....)

Ser også at det ryktes om tildelingstid i Kina er på vei ned - kanskje dette går fortere enn vi har tenkt oss :-))

Hvertfall så tror jeg at dette blir et fast møtested.

Klem fra en fornøyd og spent

Skrevet

Så kjekt at beslutningen om adopsjon er tatt. Vi skal også adoptere fra Kina. :o)

Hilsen

Salten1365380501
Skrevet

Hei, og velkommen hit på forumet. Vi bruker InorAdopt, skal adoptere fra Kina, og har reg.dato 30.januar 2003.

Lykke til videre i prosessen.

Hilsen fra

Skrevet

Hei

Velkommen!

Vi skal også adoptere fra Kina og vår sosialrapport er nettopp sendt til BUFA.

Lykke til!

thuva1365380402
Skrevet

Velkommen hit og gratulerer med avgjørelsen. Vil også ønske dere lykke til videre i adopsjonsprosessen.

Skrevet

Velkommen! Har selv også akkurat blitt aktiv her inne !

Vi skal også adoptere fra Kina; vårt første barn. Har akkurat blitt godkjent, så høsten 2004 blir nok spennende for oss. Nå skal vi kose oss i ventetiden - kjøpe inn litt til gullet etter hvert og glede oss til Kina tur !

Lykke til i prosessen !

Hilsen

Skrevet

Hei og velkommen!

Gratulerer med beslutningen om adopsjon! Det er en utrolig spennende og utviklende prosess!

Ventetiden kan virke lang, men brått så er dere der - og tiden har gått kjempe fort...

Vi er snart i mål nå - venter på Kina vi òg.

Lykke til!!!

Hilsen fra meg

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...