Gå til innhold

Bytter du klær hver dag?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Annonse

Gjest lis@bet

Bruker bukser og gensere flere dager. Synes folk generelt virker helt hysteriske når det gjelder vasking av klær.

Vasker dem når det er antydning til "brukt" lukt eller flekker. Så lenge jeg dusjer 1-2 ganger om dagen, kan jeg ikke se noe galt i det.

Kizza1365380506

Lufter?? Og poenget med det skulle være? Får ikke ut svette og fett fra kroppen med det da..

Nei, ikke svette, da vasker jeg de. Men gammel parfyme lukter jo ikke så godt f.eks. Jeg bruker samme bodylotion som parfyme men alikevel. Kanskje det er unødvendig og kanskje det er noe som henger igjen fra den tiden det var lov å røyke på kontorene. Ja jeg er så gammel nemlig.

Bukser kan jeg godt la ligge. Jeg føler at jeg har en jobb der jeg må skifte, det er så enkelt som det.

Mvh

Bruker bukser og gensere flere dager. Synes folk generelt virker helt hysteriske når det gjelder vasking av klær.

Vasker dem når det er antydning til "brukt" lukt eller flekker. Så lenge jeg dusjer 1-2 ganger om dagen, kan jeg ikke se noe galt i det.

Du dusjer 1-2 ganger om dagen og synes de som skifter klær ofte er hysteriske? Vet du at det slett ikke er bra for huden å dusje så ofte?

Annonse

Lufter?? Og poenget med det skulle være? Får ikke ut svette og fett fra kroppen med det da..

Ja lufte - hvis en bruker en dressjakke og en skjørt/bukse, er det greit å henge de ut litt !

Og til spørsmål fra oledoledoff - ja jeg bytter fra innerst til ytterst hver dag. Dressjakker/bukser/skjørt vaskes/renses ikke etter hver gangs bruk, men når det er nødvendig.

Er enig i de over at gensere/bukser sikkert ikke er møkkete etter en dags bruk, men for egen del synes jeg det er greit å ikke gå igjen i det samme to dager på rad.

Buksa kan jeg bruke i flere dager om den ikke er skitten. Topper som er innerst mot huden vaskes som regel etter en dag, men jeg kan ha dem to dager dersom de er rene og jeg ikke har svettet i dem. Yttergensere går et par dager uten problemer hvis de er rene, men som regel klarer jeg å søle på meg så de vaskes som oftest etter en dag. :o)

Bukser; noen dager. Byttes når det blir sølt på dem, eller etter 1-3 dager (avhenger av farge. En hvit bukse holder bare en dag, mens en olabukse holder flere).

Topper og sånt innerst mot kroppen: En dag, muligens to om jeg ikke har svettet merkbart i dem. Gensere: et par dager.

Dronning Elisabeth I av England ble ansett for å være overrenslig i sin tid, for noen hundre år siden. Hun badet nemlig en gang i måneden! Som hun sa:"Enten jeg trenger det eller ei...."

Gjest Ikke vaskefrik

Jeg bytter sokker, truse og det jeg har innerst på overkroppen hver dag. En sjelden gang bruker jeg toppen to dager, avhengig av tekstiltype, men det er ikke ofte.

Men bukser og skjørt, jakker/gensere/dressjakker som jeg ikke har inn mot kroppen, DET vasker jeg da ikke etter bare TO dager! Er dere hysteriske heller? Da må det jo i så fall ha blitt sølt på plagget! Jeg har mange slike klær, og bruker ikke det samme flere dager på rad som regel. Etter bruk blir det hengt ut til lufting. Selv om jeg ikke røyker, så røykes det andre steder. Matos setter seg også i klærne. Alt det forsvinner ved lufting. Og så bruker jeg nesa, et ypperlig redskap, for å kjenne hvis det blir den minste lukt under ermene. DA er det rett i maskinen. Har jeg svettet mye, feks ved dans en lørdag, så vasker jeg buksen/skjørt hvis linningen er blitt svett. Svette plagg vaskes selvfølgelig, men for en sløsing med egen energi, strøm og vann og ikke minst TID, å vaske slike plagg etter to dager.

Er dere unge dere som har svart? Kan ikke tro at dere har mange andre å stelle for. Aldershjem feks, er jo underlagt strenge helseregler, og DER vasker ikke ytre dagligplagg SÅ ofte, det kan jeg bare si deg.

Så lenge en ikke svetter mer enn normalt, så er det hysterisk.

Og IKKE MINST, flekker kan fjernes slik at en slipper vaske HELE plagget.

Gjest papirtiger

Bruker bukser og gensere flere dager. Synes folk generelt virker helt hysteriske når det gjelder vasking av klær.

Vasker dem når det er antydning til "brukt" lukt eller flekker. Så lenge jeg dusjer 1-2 ganger om dagen, kan jeg ikke se noe galt i det.

Enig. Er det virkelig folk som vasker bukser etter 2 gangers bruk?? Herregud.

Vil heller ha skitne enn slitte klær :)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...