Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Vi tok:

- påfyll av polio/kikhoste/stivkrampe siden det var > 10 år siden sist

- hep. A

Vi valgte å ikke ta hep. B (som for øvrig bare smitter gjennom blod og seksuell kontakt). Vet at en del tar denne. Koster en god del. Hvis barnet viser seg å være hep.B-bærer så vil nærmeste familie bli vaksinert på det offentliges regning.

Vi tok heller ikke drikkevaksinen mot turistdiaré. Den beskytter bare mot noen av baktieriene som kan gi diaré - og ikke 100% mot disse heller. For meg virker dette som en litt falsk trygghet. Vi ble ikke magesjuke eller sjuk på annen måte :o)

fra

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/146008-vaksiner-kina/#findComment-924635
Del på andre sider

Vi har tok de samme vaksinene som de andre her, pluss hep. B ( etter anbefaling fra helsesøster, kan sikkert diskuteres om det var nødvendig)

Vi valgte også og ta drikkevaksinen som vi fikk vite beskytter mot de vanligste (ikke alle)bakteriene som gir "turistdiare".

Ellers god håndhygiene og sunn fornuft!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/146008-vaksiner-kina/#findComment-924732
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...