Gå til innhold

Et par spørsmål i forbindelse med konfirmasjon


Anbefalte innlegg

Hvor lang tid i forveien bør innvitasjonene sendes ut??

Og: Må vi ha sang fra oss foreldre?? Pappa`n holder tale - trenger vel ikke sang da?

Datteren/konfirmanten skal holde velkommentale, det ønsker hun selv,så da gjenstår takk for matensang - noen som vet om noen fine?

Fortsetter under...

  • 2 uker senere...
Gjest Dame54

Vi hadde konfirmasjon 9. mai og sendte ut innbydelsene 5 uker i forveien. De innbudte fikk to og en halv uke på seg for å svare og vi fikk dermed tid nok til planlegging. Når det gjelder takkesang fra konfirmanten så fant jeg en bok på biblioteket med konfirmasjonssanger og tok kopi av en sang fra den. Deretter kopierte vi opp antallet vi trengte og la på noen bilder. Når det blir holdt tale av far eller mor er vel ikke sang nødvendig, men vi hadde begge deler. Prøvde å få sangen morsom, husket episoder etc. Hadde hjelp fra ei på internett, men kostet jo.... I talen faren holdt var det en del alvor, men la også inn litt morsomt da. Bl. a. at datteren er så ivrig til å trene med gitaren, men ble sårfingra. Fant løsningen ved å ta på seg ridehansker, rir nemlig også. Jeg kan gjerne sende den sangen her om du vil (takkesangen) den er ikke så lang og en helt standardsang. Si fra! Lykke til, det blir nok en minnerik dag.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...