Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Endelig har vi (også formelt) begynt på ny prosess! Papirer ble sendt til barnevernet 2.juli, så nå er det bare å vente på respons. Vet at kommunen pga trangere økonomi enn før har lenger behandlingstid enn tidligere.Vi gleder oss veldig til barn nr.3 og til ny tur til Filippinene etter hvert. Fra før har vi en adoptert og en egenfødt. Sistnevnte kom som et skudd da vi var igang med adopsjon nr. 2. Men det sier jo så mange at er helt typisk ;-). Vet ikke helt om jeg "kjøper" den... Lykke til alle dere andre som venter i spenning framover!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/152421-n%C3%A5-er-vi-i-gang-igjen/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei, hei :-)

Gratulerer med ny prosess!! Hvor gamle er barna deres nå? Blir spennende å se om vi følger etter om noen få år ;-).

Får også høre, sååå typisk, men er langt fra enig i det!!

Klem fra

Eldstemann (jente) som er adoptert er 4,5 år, mens mage"babyen" nå er blitt nesten 20 måneder. Tida flyr;-).

Vil bare ønsker dere lykke til på ferden mot barn nr. 3. Får håpe det ikke tar så alt for lang tid før dere har ferdig sosialrapport. Hvor lang tid tok det sist gang? Har dere fått noe tidsperspektiv denne gangen?

Ved første adopsjon bodde vi i Oslo, men før vi begynte på prosess nr.2 (som gikk i vasken...) flyttet vi ut av Oslo. Vi har fått vite at det kan gå opptil et halvt år fra de har registrert søknaden hos sosialkontoret/barnevernet til vi får første besøk. Heldigvis har vi en del å henge fingrene i. Bare synd at Filippinenetreffet som arr. nå i helga gikk fløyten for vår del, siden begge ungene nå har vannkopper... Men vi kommer nok sterkere tilbake.

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...