Gå til innhold

pc og strømbrudd


Anbefalte innlegg

Gjest trenger litt hjelp
Skrevet

Går det utover det elektriske utstyret at strømmen går ofte?

Der jeg leier er er det perioder der strømmen går litt ofte(sannsynligvis en feil som de bare ikke har funnet ut av ennå).

Det er bare å skru den på igjen i sikringsskapet, men det er plagsomt.

Forhåpentligvis finner de feilen snart og det blir ordnet, men i mellomtiden er jeg bekymret for det elekstriske utstyret, spesielt pc-en.

Går det utover pc, tv, fryseboks og sånt, når strømmen går ofte?

Er det noe man kan gjøre for å minimere evt. skader av slike hendelser?

Hva tåler pc-en og hva kan i verste fall skje?

Postet innlegget i går også, men har skrevet litt om på innlegget, derfor poster jeg det pånytt.

Gjest amatørelektrikeren
Skrevet

Er du sikker på at det ikke bare er en sikring som går og ikke noe galt med strømanlegget? Siden du bare kan slå det på igjen i strømskapet liksom... Få elektrikeren til å sette inn sterkere automatsikringer så skal du se det bedrer seg. Du har sikkert for mye strøm på den aktuelle kursen. Når det gjelder pc skal jo denne i prinsippet slås av kontrollert, så det vil nok slite på datautstyret at maskinen slås av for mye på denne måten.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...