Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gutten vår på 7 1/2 år har brukt bleier om natta helt frem til nå. Foreløpig har vi ikke tatt dem av.

En kveld for omlag tre uker siden sa han plutselig at han hadde forberedt seg til kvelden. Ja, han hadde tisset tre ganger, fortalte han. Tidligere har han ikke vist særlig interesse for å bli tørr.

Jeg spurte om vi skulle lage en avkryssingskalender. Han ivret for det, og nå har han vært knusktørr siden!

Avtalen er at hvis han er tørr helt til kalenderen er ferdigkrysset (dvs ut neste uke), og alt har gått bra, skal vi ta av bleiene.

Det hører med til historien at vi aldri har gjort noe stort nummer ut av tissingen. Men gutten er undersøkt, vi har prøvd Minirin i tablettform og sprayform. Vi har tatt han opp om natta for dogåing, men det hjalp ikke.

Det virker som om han plutselig var moden for å bli tørr, helt uten ytre påvirkning.

Jeg må bare hviske et forsiktig jippi, og håpe at bedringen varer!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/169527-forsiktig-optimisme/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Så flott da. Det varmer virkelig et mamma-til-sengevæter-hjerte å høre slikt altså :o)

Tipper at hans "ny vunnede interesse" skyldes at han etterhvert føler at han er i stand til (noenlunde i hvertfall) å kontrollere tissingen. Derfor innser han nå at om han er påpasselig med å tisse om kvelden, ja så kanskje klarer han å holde seg tørr. Tipper han er stolt som bare det når han viser frem den tørre bleien etter natten?

Syns det var smart med kalenderen nå som han virker så motivert selv, og samtidig holdere dere "igjen litt" på optimismen ved å beholde bleiene en stund til for sikkerhets skyld slik at ikke nedturen blir for stor om tissingen tar seg opp igjen.

Krysser virkelig fingrene for at kroppen hans nå er modnet slik at han har vokst av seg sengevæter problemene. Det er jo slik majoriteten blir tørre til slutt etter mange års problemer med tissingen.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/169527-forsiktig-optimisme/#findComment-1112795
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...