Gå til innhold

Anbefalte innlegg

den 8 mars er første møtet med BV... Så da får vi håpe tiden går fort til vi reiser til Etiopia. Har fra før ei skikkelig gojente fra Etiopia, og ei hjemmelaga storesøster på 18(og vi er MINST like spent nå og DOBBELT så tussete, både pappa`n og mamma`n)

Håper vi slår følge, trk?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/173367-vi-er-ogs%C3%A5-i-gang-igjen/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Så hyggelig å høre at dere er på gang igjen. Fikk jo en flott reiseskildring fra deg tidligere, så det er hyggelig å høre at det ikke er så lenge til dere får muligheten til å oppleve det samme igjen.

Har jo ikke fått svart deg og takket deg ordentlig, men siden bytting av barnehjem i Etiopia har gjordt at prosessen vår ser ut til å ta en del lenger tid enn antatt har jeg forsaøkt å legge engasjementet litt ned. Det er så slitsomt (for meg, og ikke minst for alle andre) når jeg ikke klarer tenke på så mye annet.

Gratulerer med igangsettelse av neste prosess.

Vi har en gutt på 16 mnd. fra Korea og skal ha 2. möte med BV nå den 15. februar og håper at sosialrapporten går i löpet av mnd. til Bufetat.

Vi kjenner også spenningen godt nå som prosessen vår er igang igjen.

ninabe1365380816

hei.

Vi skal adoptere for første gang fra Etiopia. Papirene ble sendt2.februar 05. Er godkjent for søsken. Er utrolig spent på hvor lang tid det vil ta til tildeling nå. Tar i mot alle tips fra dere som har vært igjennom dette fra før.

klem fra Nina

Annonse

trk1365380645

Leste og svarte på innlegget ditt veldig sent i går, som du skjønner ble jeg litt imponert og litt misunnelig;-) Også har jeg lurt så veldig på hvordan dere ordnet det, jeg trodde dere hadde fått beskjed om at dere måtte vente helt til prinsessen deres var blitt 2?! Kjempebra at dere ordnet det, i hvertfall, og nå har vi fått enda mer lyst til å komme i gang, så vi får se om vi kan krangle litt med BV så vi får kommet i gang vi også:-) Ellers tenker vi masse på påsken!

Leste og svarte på innlegget ditt veldig sent i går, som du skjønner ble jeg litt imponert og litt misunnelig;-) Også har jeg lurt så veldig på hvordan dere ordnet det, jeg trodde dere hadde fått beskjed om at dere måtte vente helt til prinsessen deres var blitt 2?! Kjempebra at dere ordnet det, i hvertfall, og nå har vi fått enda mer lyst til å komme i gang, så vi får se om vi kan krangle litt med BV så vi får kommet i gang vi også:-) Ellers tenker vi masse på påsken!

Bare for å rette opp eventuelle misforståelser...så fikk vi beskjed fra AF om å vente til prinsessa er fyllt 2 år, men nå har jeg lest ALLE papirene fra AF og der sier de at norge anbefaler 2 års aldersforskjell... Det står ingen steder at det SKAL være, og da satser vi friskt....

Så vi ringte BV allerede i desember og sa vi ville være ferdig med rapporten til begynnelsen av april, så når vi får sendt rapporten til regionskontoret vet vi ikke, men vi tar oss bedre tid denne gangen, nå når vi vet hvordan tingene fungerer.

Ikke vet vi noe om behandlingstid heller, men som sagt har vi litt bedre tid siden vi starter så tidlig... Sist gang brukte BV over 6 mnd...Men de har sagt de kan bruke rapporten fra sist som grunnlag. Nå skal jeg skrive en e-mail til deg om påskeplanene... Vi sees!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...