Gå til innhold

En 'kagemann' - oppskrift?


Anbefalte innlegg

Hei,

Jeg forsøker meg her på Dol, vel vitende at det ikke har noe med adopsjon å gjøre :0)

Dette er det forum jeg kjenner til, for å si det slik, - men har vært travelt opptatt med 2 tuller født i Kina, født i 2000 og 2002.

Det jeg lurer på, nå som vår eldste snart fyller 5 (!), - er om en av dere kjenner til oppskrift på 'kagemann'? Første gang jeg fikk øye på en slik kake, var i barnebursdag i Danmark på begynnelsen av 90-tallet. Men, jeg mangler oppskrift. (Det var en gjærbakst med proppfullt av gotterier).

Kan DU hjelpe?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/174299-en-kagemann-oppskrift/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Idefix1365380353

Hei.

Vi laver "kagemand"på barnebursdager. Det er rett og slett vannbakkels-deig som man former som mann eller kone avhengig om det er gutt eller jente.Når den er stekt og avkjølt tar man melisglasur på og "kler på"mannen/kona med gotteri.Bruker lakrislisser til hår og lager munn, øyne.o.s.v. Barnas høydepunkt i Danmark er når man skjærer halsen over på kaka, da hyler alle barna av full hals. Jeg personlig syntes det er litt groteskt, så vi har sløyfet det,men ungene elsker det. Lykke til.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...