Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Hva kan jeg bruke mens jeg ammer? Jeg ammer fremdeles en god del. Barnet er snart 8mnd.

Jeg er plaget i øyne og nese og blir kortpustet på det verste, men ikke direkte asmatisk. Dessuten blir jeg halvt bevisstløs av tretthet (knapt en overdrivelse!).

Polaramin er ikke aktuelt, for den blir jeg helt slått ut av!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/179398-amming-og-allergimedisin/
Del på andre sider

Fortsetter under...

mariaflyfly

jeg undersøkte mye om akkurat dette i fjor, og kom over denne artikkelen, som var fersk da. http://www.tidsskriftet.no/pls/lts/PA_LT.VisSeksjon?vp_SEKS_ID=1019174

Jeg brukte Clarityn eller Aerius (heter det ikke det?) på det verste, og det var svisst ok. Man skulle visst unngå Zyrtec.

  • 2 uker senere...
Ragnhild Alquist, Helsesøster

Kjære amtyst.

Morsmelk er både mat og medisin for barnet ditt, derfor anbefales det å velge medikamenter som er best forenelig med amming slik at du kan fortsette å amme.Dersom du har plager med pusten bør du kontakt fastlegen for vurdering av medisin som tilpasses dette. Antihistaminer /allergimedisiner til lokalbruk i form av øyedråper ol.samt tabeletter til systemisk bruk kan brukes selv om du ammer, men noen anefales framfor andre. se Norsk Legemiddelhåndbok www.legemiddelhandboka.no Det anbefales å velge andregenerasjons antihistaminer som har minst bivirkninger iform av tretthet hos deg.Medikamenter med det virksomme stoffet Loratadin dvs Clarityne, Loratadin, eller Versal er å foretrekke.Det skulle være mulig for deg å få en god vår selv om du ammer.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...