Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har erfaring med forsikring på barnet ved hentereise? Vi har familiepakke på reiseforsikring, men er det å anbefale egen forsikring i tillegg?

Skrevet

Vi skal forhåpentligvis reise til Kina til sensommeren/høsten. Vi har fått Europeiske til å skrive et brev som garanterer at vår reiseforsikring også gjelder barnet, også i tiden før vi har overtatt den juridiske omsorgen. Ifølge Europeiske var det ikke nødvendig med egen reiseforsikring for barnet.

MvH

shao bao bao
Skrevet

Før hentereisen ringte vi forsikringsselskapet vårt og spurte hvordan de ville forholde seg angående nytt familiemedlem og overtakelsesdato. De sa at familieforsikringen vår kom til å gjelde barnet fra den dagen vi overtok det. Jeg ba om at de kunne sende oss dette skriftlig, siden det ikke sto noe om det i forsikringsvilkårene. De sendte et brev med en kort tekst som sto at barnet var forsikret. Vi brukte Vesta som forsikringsselskap. Lykke til!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...