Gå til innhold

Er det samme for dere?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Eyes never lie

For meg var det det samme, men ikke for eks'en min (faren til barna)

Så han fikk velge. ikkeno' problem det, jeg fikk de jeg skulle ha, jeg! :o)

Det var jo bra det. Men jeg synes det er tøft av dere å oppdra en barn fra et annet land. Det skal dere ha ros for.

Verden blir bedre for disse menneskene på grunn av akkurat mennesker som dere:)

Det var jo bra det. Men jeg synes det er tøft av dere å oppdra en barn fra et annet land. Det skal dere ha ros for.

Verden blir bedre for disse menneskene på grunn av akkurat mennesker som dere:)

Ikke nødvendig å henge glorie over hodet på oss tror jeg. Vi er ikke spesielt tøffe om vi oppdrar et barn fra et annet land.

Vi er bare utrolig priviligerte som får lov til å være mamma og pappa på lik linje med alle andre foreldre. Barna er en stor gave. _Ikke_ noe vi påtar oss for å være "snille".

Disse barna er minst like etterlengtet som alle andre barn og morskjærligheten er akkurat den samme som for et egenfødt barn.

Jeg har både egenfødt og adoptert og burde vite hva jeg snakker om her:-)

Når det er sagt så er det fullt mulig å velge land ut i fra magefølelse. Om man føler for å gå for et spesielt land så har man full mulighet for det. De fleste velger vel land på egenhånd, mens andre ikke har noen ønsker om et spesielt land og lar dermed adopsjosnforeningen velge for seg.

Hei!!

Ville bare nevne et par ting...

Vi valgte land ut fra ønsker om alder på barnet vi adopterer,

Vi ønsket i alderen 0-2 år.

Hvert land har jo forskjellige regler for hvem som kan adoptere. Vi må jo også se på det. Det er ikke i alle land akkurat vi passer til...

Den andre tingen er at samtlige som adopterer gjør vel det av EGOISTISKE årsaker. Vi adopterer ikke for å redde et barn.

I den forbindelsen er vi faddere og sender penger til fadderbarnet vårt i Bolivia og hjelper barnet der det er.

Nei vi ønsker oss et barn til og derfor adopterer vi. Vi har to egenfødte også. Tror ikke det skal blir noe vanskligere å oppdra en som er adoptert.

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...