Gå til innhold

Anbefalte innlegg

sønnen min er tre uker i morra. på dagen er han "snill" og vi bare koser oss. han får mat, er våken fra 1 time til halvannen og da ligger han på badegulvet mens jeg dusjer, på fanget eller på teppet sitt i sofaen ved siden av meg. han surver ikke så lenge jeg er i nærheten, så sovner han..

men om kvelden blir det verre.. sånn rundt kl 21 begynner han å skrike, sånn skikkelig! han kan gi seg litt når jeg bærer han inntil meg rett opp og ned mens jeg homper han. da raper han, selv om vi tar mange rapepauser under måltidene. tror han har luftsmerter. i går var han utrøstelig fra 20.30 til 23.50... så ble det stille. han var litt rolig innimellom. la han i vogna og trilla over dørterskelen over en time, da sov han litt, han roa seg i hvert fall.

er dritslitsomt når det setter i gang, aldri vært like ille som i går. han gråt par timer på onsdag kveld og. er dette kolikk? hva kjennetegner kolikk? noe jeg kan gjøre for gutten min når han hyler så hjerteskjærende? får så vondt av han.. og vondt i hodet. : )

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/194846-kolikk/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Her er en artikkel om kolikk:

http://www.doktoronline.no/section/nosection/?action=showArticle;DocumentId=300128

Han kan jo godt ha luftsmerter selv om han ikke skriker "nok" på dagtid til at det faller innunder kolikkdefinisjonen. Dermed er det kanskje noen av rådene som virker allikevel.

Men det er veldig vanlig at spebarn har en lang skrikeperiode på sen kveldstid - og slett ikke alltid man finner årsaken.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/194846-kolikk/#findComment-1359467
Del på andre sider

Mine hadde også ganske urolige kvelder de første 2-3 mnd. De hadde ikke kolikk, men var skreik og var urolige, og hang i puppen. Tenk litt på hva du spiser hvis du ammer, hender at ungen reagerer på det mamma'n spiser.

Hos oss roet de seg ned etter noen uker, men det var ikke noe gøy mens det sto på. Bær og vugg og bytt på jobben så ikke bare mamma'n blir utslitt.

Har dere lært "kolikkgrepet"? Man bærer ungen liksom hengende på magen over underarmene, det var det eneste som hjalp da mine skreik som værst.

Har hørt at sukkervann og fenikkelte (var det det da?) hjelper, og minifom-dråper.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/194846-kolikk/#findComment-1359500
Del på andre sider

Niesa mi hadde kolikk. Eg var hos dei ein kveld det stod på som verst - heilt forferdeleg. Eg syntest så synd i jenta og foreldra. Slik var det stort sett kvar kveld i ei periode. Husker ikkje kor lenge det varte.

Mine har hatt gråteperioder, men ikkje så iltert og lenge som henne.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/194846-kolikk/#findComment-1359505
Del på andre sider

Gjest Elextra

Høres kjent ut! Min eldste sønns først uker/par måneder var utvilsomt de mest slitsomme i mitt liv. Han sov _aldi_ to timer i strekk, og skrek flere timer i døgnet enn han sov (jeg førte logg).

Han skrek da han var sulten, men skrek verre da han var mett! Brukte minst en time på å roe ham etter måltidene, før han sovnet utmattelse, stakkars liten. Hele kroppen stod i helspenn, og det nyttet ikke å roe ham, vi forsøkt selvsagt "alt".

Etter noen uker gikk vi til kiropraktor, og det hjalp faktisk veldig! Tre behandlinger, så var han betydelig bedre.

Ellers unngikk jeg alle melkeprodukter, drakk ammete, ga babymassasje, og forsøkte i det hele tatt alle mulige råd.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/194846-kolikk/#findComment-1359604
Del på andre sider

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...