Gå til innhold

Hel eller todelt dress på skolen - isåfall - hva er best?


Anbefalte innlegg

Lurer VELDIG på hva som er best - hel eller todelt dress for disse 1.klassingene?

Når det gjelder jakke/bukse - hvilket merke anbefaler dere? Har sett på Troll sin snowboard jakke og bukse som jeg kan få 50% rabatt på - noen som har erfaring med den?

Fortsetter under...

Har vært og er lærer på småtrinnet i flere år, og jeg anbefaler hel dress fremfor todelt. I første er barna mye ute, og jeg syns hel dress er mer praktisk i forhold til varme, ikke få snø innunder etc. Det er mange på vår skole som både foretrekker og bruker hel dress helt opp til 4. og 5.trinn.

Her vi bor er det vinter det meste av året og jeg ser helt klart fordelen med å ha todelt dress. Da kan ungene slenge på seg jakka i de korte friminuttene og ta buksa på når de virkelig skal leke.

Reima har noen veldig gode todelte dresser. Vurderte å kjøpe til min fireåring men valgte hel dress til ham.

kakki1365380609

Med to-delt dress er det så lett å la være å bruke buksen, "for de store guttene gjør jo ikke det", "hadde ikke tid", osv. Dessuten må man stadig vekk på leit etter buksen dersom småen ikke er så flink til å huske alle delene (jakke, bukse, sjal, lue votter og bukse).

Vi har begge deler, men den todelte er mest for reserve å regne dersom det er "buksevær"

Her ble det brukt hel dress ifjor vinter, 4.klasse.

Hun har fått velge siden hun startet på skolen, og hun synes det er veldig greit med hel dress. Dressen fra ifjor passer i år også, så her blir det foreløpig fortsatt dress.

Vi har boblejakke i tillegg.

Kjøper ikke dyr dress.

Mine barn har begge deler.

Datra sin todelte dress kostet kr 170,- sammenlagt på salg i fjor. Og så har hun en hel dress som ikke tåler fukt... (...)

Jeg synes det er greiest med todelt til skolebarn, for da kan buksa henge igjen på skolen, og de kan bare hive på seg jakka når de blir hentet.

På den annen side er hel dress greiest når de skal ut og leke. De får alltid kledd på seg på over- og underkroppen *S* , og kjeledress er raskt og greit å få på.

Derfor er svaret: Ja takk, begge deler.

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...