Gå til innhold

Spørsmål om land og overvekt


Anbefalte innlegg

Gjest BMI-nervøs
Skrevet

Jeg har hørt at noen land ikke tilater overvektige å adoptere. Er det noen som vet hvordan f.ex India og Etiopia ser på den saken?

Er det sånn at vi blir veid på legekontrollen og så kommer det i legeattesten?

Skrevet

Hei.

Vi har adoptert to barn fra Etiopia.

Vekt og høyde har aldri vært noe tema. Og det er ingen plass på legeattesten som er viet til dette. Men det vil vel kankje bli et tema hvis det er noen helsemessige problemer knyttet til overvekt.

mvh

Gjest litt for privat...
Skrevet

Heisann, jeg er 170 cm høy og veier rundt 115 kg. Overvekt har ikke vært noen problem ved våre to kinaadopsjoner.

Skrevet

Overvekt har aldri vært tema ved våre tre adopsjoner fra India. Men når søknaden sendes India, skal søkerne fylle ut et egenerklæringsskjema som bl.a. inneholder rubrikker for høyde og vekt. Selv hadde jeg lagt på meg drygt 10 - 15 kg mellom 2. og 3. adopsjon, uten at det ble stilt noe spørsmålstegn ved det... Med den frekvens av amerikanske (og ofte overvektige) adoptanter i bl.a. India, kan jeg ikke tenke meg at overvekt er noe problem, så sant en ikke har helsemessige plager som følge av det.

Skrevet

Hei... Jeg lurer også på dette når det gjelder Sør-Afrika...

Noen som har erfaring om dette?

Skrevet

Hei... Jeg lurer også på dette når det gjelder Sør-Afrika...

Noen som har erfaring om dette?

No problem....

Skrevet

Hei!

En av organisasjonene som formidler adopsjon fra Kora, på koreansk side altså, og ikke den organisasjonen Verdens Barn samarbeider med, tillater ikke BMI over 28 eller 29 for de som skal adoptere via dem.

MVH

Gjest sørafrika
Skrevet

No problem....

må vi ha legeattest med opplysning om vekt og høyde til Sør Afrika?

Skrevet

må vi ha legeattest med opplysning om vekt og høyde til Sør Afrika?

Nei,legen fyller ut en "vanlig" legeattest og ingen høyde/vekt.

Hvis man derimot har/har hadd store helseplager som følge av overvekt blir nok dette nevnt ( er jo da en egen diagnose i journalen tenker jeg)

Vi møtte fleeeere som var større enn meg i SA.... Og som sagt No problem- hvis man bare er frisk og rørig ellers !

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...