Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Datteren min har fått 3 klumper på hals/nakke. Klumpene er under huden og ømme når man tar på dem. Den største er ca 3 cm ned fra øreflippen, den er 1-2 cm avlang, litt pløsete, den minste av klumpene er hard, kuleformet, og sitter lenger oppe i nakken. De to siste mer pløsete klumpene har vokst frem i løpet av 3-4 dager i høstferien.

Gunnar Oftedal, barnelege
Skrevet

Det du beskriver høres ut til å være forstørrede lymfeknuter på grunn av en infeksjon i de øvre luftveier eller i ørene. Hos små barn skal det ikke store infeksjonen til før lymfeknutene reagerer, og siden det er lite underhudsfett er de lett å kjenne dem. Av og til kan man kjenne disse lymfeknutene i lang tid etter at infeksjonen er over, men ømheten forsvinner med infeksjonen.

Du får følge med i tiden fremover og se hvordan det går. Dersom de fortsetter å vokse er det grunn til å la fastlegen vurdere dem.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...