Gå til innhold

Fødsel nr 2


Anbefalte innlegg

Gjest utolmodig ventende

Hvordan var den samenlignet med første?

2uker til termin, hodet er festet og jeg er klar :-)

Gikk 2 uker over med nr 1, tror ikke jeg orker det nå.

De måtte ta vannet med nr 1, lurer på om det kan "gå" av seg selv nå.

Jeg er kjempe nyskjerrig og blir glad for svar!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/201726-f%C3%B8dsel-nr-2/
Del på andre sider

Fortsetter under...

1. fødsel var grusom! Jeg var på sykhuset ved halv tre-tiden på natta, men fødte ikke før ca halv ett på dagen. Barnet måtte til slutt tas med vakuum.... Jeg måtte sy masse - syntes det var helt forferdelig.

2. fødsel: dro på sykehuset ved halv seks-tiden på morgenen med veeeldig sterke rier. Hadde da hatt kraftige rier et par timer, men jeg lå i senga. Barnet var ute ca halv åtte, og hvis jeg hadde turt å presse før hadde hun vært ute før, jeg hadde 10 cm åpning når jeg kom på sykehuset.

Altså: fødsel nr 2 var en drøm i forhold til nr 1. Jeg var frisk og opplagt etter fødsel (i motsetning til første gang som jeg var fullstendig utmattet!).

Jeg tror de fleste opplever fødsel nr 2 som lettere enn nr 1 hvis det ikke har gått for lang tid i mellom.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/201726-f%C3%B8dsel-nr-2/#findComment-1435499
Del på andre sider

1. fødsel: 14 dager før terminen: Styrtfødsel (skremmende, egentlig!). Var 3 min på sykehuset før ungen var ute, fødte med ytterjakka på og buksa rundt det ene beinet. Anbefales ikke (som om man kan bestemme det selv...).

2. fødsel: 21 dager før terminen: "God" tid: dro til sykehuset ca kl 8.30, og fødte kl 10.30. Rakk å bli registrert og gode greier denne gangen.

Konklusjon: To raske, ukompliserte fødsler. Aldri gått helt til termindato.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/201726-f%C3%B8dsel-nr-2/#findComment-1435911
Del på andre sider

De var veldig like . Beggge gangene våknet jeg med kynnere og en følelse av at i dag skjer det . Selv om riene ikke starter før flere timer seinere . Første fødsel 6 dager før termin , andre fødsel på termin . Med første ble terminen flyttet fjorten dager frem med andre to dager bakover . Fødsel nr to var to timer raskere . Like kjekk begge gangene , men etteriiene andre gangen var fæle .

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/201726-f%C3%B8dsel-nr-2/#findComment-1436236
Del på andre sider

Annonse

Dette vil du ikke høre, men jeg lar det stå til:

1. fødsel: 13 dager over termin

2. fødsel: 14 dager over termin

MEN, første fødsel var jævlig og lang med masse klipping og sying, blodtap og elendighet. 2. fødsel var over på noen timer, og noen timer etter satt jeg nede i sykehuscaféen og spiste is :-)

Lykke til

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/201726-f%C3%B8dsel-nr-2/#findComment-1436543
Del på andre sider

1.: 1 uke før termin. 9 timers varighet totalt. Kynnere i et par dager før det satte igang. Våknet med sterke rier på natten; da gikk også slimproppen. Gikk veldig greit men jævlig med 2 timers pressing. Vannet kom med barnet. Sydde 2 sting. Ingen bedøvelse. Kom meg raskt til hektene igjen.

2.: 1 uke på overtid. 3 timers varighet totalt. Kynnere i 3 uker før fødsel. Våknet med sterke rier. Ingen forvarsel -rett på sak. Hadde knapt nok en eneste pustepause på de 3 timene. (men guri så takknemlig jeg er for at det ikke tok lengre tid!). 4 pressrier og så var barnet ute. Ingen bedøvelse, sydde ingenting. Vannet hadde gått uten at jeg hadde merket det.Kunne ha tatt meg en joggetur to timer etter fødsel hvis jeg hadde fått lov :) Tok ikke mange timene før jeg tenkte at jeg kunne gjort det igjen med én gang.

Lykke til!!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/201726-f%C3%B8dsel-nr-2/#findComment-1436982
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...