Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Knøttet begynte i barnehage i august. Før det har jeg vært hjemme med han og han har hele tiden vært "mammas gutt".

Nå er han snart tre år og henger med de store guttene på 5år i barnehagen. Han er tøff som bare det og tar etter de store i alt.

Min lille skjønne gutt sitter ved frokostbordet og hvisker banneord. Spenningen i øynene sier at han er spent på min reaksjon, men jeg velger å overse det denne gangen.

Han skal plutselig stå og tisse som de andre gutta, enda han ikke rekker over doskåla.

Han forteller i store ord at han trenger ikke lommetørkle, men kan bruke genseren akkurat som de store gutta - noe jeg selvsagt er sterkt uenig i.

Han har begynt å spytte overalt til alle tider, og svarer meg i et meget oppgitt tonefall når han får tilsnakk.

Men da han ble bært inn i senga i kveld så sier han lavt: "jeg er babyen din, jeg, mamma".

Så deilig at den skjønne gutten finnes der fremdeles og at ikke den rampen har tatt over helt :)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/202632-han-er-blitt-s%C3%A5-stor/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg husker sønnen min overrasket meg med å si noe sånt som "mamma, se på dette tøffe kajatetjikset!" da han var i den alderen (j = r).

Han gikk i barnehage med full aldersblanding med mange store gutter som var flinke til å inkludere de mindre. Dermed har han aldri vært redd for de større, og henger fremdeles etter eldre gutter når han har mulighet, selv om han har fått mange jevnaldrende venner i 1. klasse. I våres lette jeg desperat etter ham en lørdag inntil jeg fant ham hos naboen - der satt han veldig fornøyd mellom to 15-årige gutter og spilte dataspill. Han var da 6 år.

Men som du sier, de blir heldigvis litt mindre når de skal legge seg...

Er litt søtt også, når de blir "stor". Vår gutt på tre og et halvt år veksler mellom å leke med en gutt på to og en på fem i barnehagen. Noen dager kryper han rundt og kommer bare med "gy gy, da da" lyder. Andre dager synger han "bæ bæ lille lam, gikk på resturant, Kunne ikke spise, bare sitte å fise..." osv :P Også kommer det noen banneord innimellom.

Engang da han var litt over to år satt han på do og begynte å synge "rompa mi, jeg er så glad i rompa mi". Gjett at mor fikk store øyne da :-)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...