Gjest Persille Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article1150100.ece Tenk så fantastisk for alle barn, foreldre, ansatte - alle sammen 0 Siter
tuss&troll Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 Så et tv-program for noen år siden om dette, i Danmark har flere barnehager praktisert dette i flere år. Og så vellykket det har vært. Men har vel liten tro på at dette kommer til å bli et "vanlig" tilbud her i landet. 0 Siter
Gjest Persille Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 Så et tv-program for noen år siden om dette, i Danmark har flere barnehager praktisert dette i flere år. Og så vellykket det har vært. Men har vel liten tro på at dette kommer til å bli et "vanlig" tilbud her i landet. Jeg og, desverre... Men tenk så fint det hadde vært? 0 Siter
labine Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 tenk så deilig det er å slippe å lage middag hver dag! 0 Siter
Gjest Persille Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 tenk så deilig det er å slippe å lage middag hver dag! Det der har jeg faktisk tenkt på... Om jeg skal tilby foreldre ferdiglagde porsjonspakker med middag som de kan ta med hjem fra barnehagen. At jeg lager store porsjoner med mat hver helg, fryser ned i pakker med nok til to f.eks. - og så kan man kjøpe det antall pakker man vil for en viss sum. Litt mer enn det koster å kjøpe selv - men ikke så mye at det blir for dyrt ifht å gjøre jobben selv. Det betyr at jeg må legge ut og lage maten - men det betyr også at foreldrene blir mer fornøyde med tilbudet. Kanskje... 0 Siter
Speak Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 Det var nesten på samme måte i barnahagen jeg brukte til vesla. Med unntak av transport. Fikk veldig raskt plass + at de hadde baguetter + middag man kunne kjøpe. Men jeg benyttet meg aldri av dette tilbudet. Blir i dyreste laget å kjøpe ferdigmat. Velger da heller å gjøre det ordentlig, og gå på restaurant. 0 Siter
Speak Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 Det der har jeg faktisk tenkt på... Om jeg skal tilby foreldre ferdiglagde porsjonspakker med middag som de kan ta med hjem fra barnehagen. At jeg lager store porsjoner med mat hver helg, fryser ned i pakker med nok til to f.eks. - og så kan man kjøpe det antall pakker man vil for en viss sum. Litt mer enn det koster å kjøpe selv - men ikke så mye at det blir for dyrt ifht å gjøre jobben selv. Det betyr at jeg må legge ut og lage maten - men det betyr også at foreldrene blir mer fornøyde med tilbudet. Kanskje... Vi fikk tilbud om å kjøpe middag i barnehagen hver dag. Den var nylaget og varm - bare å spise. Svært får benyttet seg av tilbudet. 0 Siter
Gjest Persille Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 Vi fikk tilbud om å kjøpe middag i barnehagen hver dag. Den var nylaget og varm - bare å spise. Svært får benyttet seg av tilbudet. Men måtte dere spise der? Eller ta med hjem? 0 Siter
Speak Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 Men måtte dere spise der? Eller ta med hjem? Ta med hjem. Omtrent som om du kjøper på gatekjøkken. Mener det kostet rundt 60,-, og det synes jeg blir dyrt for 4 pers. 0 Siter
Gjest Persille Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 Ta med hjem. Omtrent som om du kjøper på gatekjøkken. Mener det kostet rundt 60,-, og det synes jeg blir dyrt for 4 pers. Per person eller for alle? 0 Siter
Gjest M.Angelica Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 Det der har jeg faktisk tenkt på... Om jeg skal tilby foreldre ferdiglagde porsjonspakker med middag som de kan ta med hjem fra barnehagen. At jeg lager store porsjoner med mat hver helg, fryser ned i pakker med nok til to f.eks. - og så kan man kjøpe det antall pakker man vil for en viss sum. Litt mer enn det koster å kjøpe selv - men ikke så mye at det blir for dyrt ifht å gjøre jobben selv. Det betyr at jeg må legge ut og lage maten - men det betyr også at foreldrene blir mer fornøyde med tilbudet. Kanskje... Vi har et sånt tilbud... vi lager ikke selv, da =) 0 Siter
calendula Skrevet 10. november 2005 Skrevet 10. november 2005 Det der har jeg faktisk tenkt på... Om jeg skal tilby foreldre ferdiglagde porsjonspakker med middag som de kan ta med hjem fra barnehagen. At jeg lager store porsjoner med mat hver helg, fryser ned i pakker med nok til to f.eks. - og så kan man kjøpe det antall pakker man vil for en viss sum. Litt mer enn det koster å kjøpe selv - men ikke så mye at det blir for dyrt ifht å gjøre jobben selv. Det betyr at jeg må legge ut og lage maten - men det betyr også at foreldrene blir mer fornøyde med tilbudet. Kanskje... du må få kjøkkenet ditt godkjent av mattilsynet om du skal selge mat til andre - og det er et styr kan jeg si deg. Det var såvidt skolekjøkkenet vårt ble godkjent under tvil. 0 Siter
Gjest Persille Skrevet 11. november 2005 Skrevet 11. november 2005 Vi har et sånt tilbud... vi lager ikke selv, da =) Har dere? Er det noen som leverer til dere da eller? 0 Siter
Anbefalte innlegg
Bli med i samtalen
Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.