Gå til innhold

temperatur: 38,1


Anbefalte innlegg

Gjest frostmor
Skrevet

Da bør jeg vel holde barnet hjemme i dag (fra barnehage, leke ute). (?)

Skrevet

Ja, det ville jeg gjort. Feber har det også ned å stige i løpet av dagen. Hun kan imidlertid gå ut litt, dersom almenntilstanden tilsier det. Men en hel dag i barnehagen blir for slitsom, og hun kan bli dårligere og smitte andre.

Skrevet

Jeg hadde holdt barnet hjemme med feber. Hvem vet om feberen kommer til å stige. Gjør den ikke det, er barnet klar for barnehage i morgen!

Skrevet

Alt mellom 36 og 38 er normal temperatur, så om 38,1 var eneste symptom (dvs at barnet ellers er i fin form) trenger ikke barnet nødvendigvis å holdes hjemme.

Gjest Elextra
Skrevet

Jeg kjenner jo egne barn, og vet at dersom de har 38,1 i feber om morgenen blir den gjerne langt høyere i løpet av dagen.

Hadde den derimot vært 38,1 på kvelden ville jeg sett det an over natten og sendt dem avgårde om de var feberfrie om morgenen.

Ellers er jo ikke feber viktigste kriteriet, da, allmentilstanden er langt viktigere (men den kan jo være vanskelig å måle).

Skrevet

38.1 om morgenen er feber her i huset og ergo er barna hjemme. Allmenntilstanden utover dagen bestemmer om vi tar en tur ut eller ikke.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...