Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

hei! sønnen min på 6 1/2 år, har begynt å snakke om en gutt som heter simon som bare han kan se. Jeg fortalte han at jeg aldri hadde hatt en slik venn og så sa han at det var egentlig veldig lett å få en sånn venn, for vi måtte bare tenke veldig hardt også var han der! Han sier at Simon e m han overalt.Jeg Ser ikke på dette som noe negativt. Jeg var bare litt nygjerrig om å vite litt om dette temaet. Hilsen Paula

ShitDiddelyDo
Skrevet

Kanskje du burde sjekke husets historie. For alt du vet døde Simen for 50 år siden og går nå igjen hos dere.

Ikke uvanlig det der.

Skrevet

Hvis du skriver innlegget ditt på Forum for Foreldre - småbarn også, får du sikkert svar fra foreldre som har hatt slike venner i familien.

Mine unger har ikke hatt konkrete fantasivenner, så jeg kjenner bare Skybert :-)

Gjest Ulvinnen Lurulf
Skrevet

Mine barn har ikke hatt en enkelt fantasivenn, men da datteren min var liten, hadde vi usynlige Tussi og noen troll vandrende rundt. Spesielt måtte vi passe på at vi holdt dørene oppe så lenge at Tussi også kom seg gjennom. Men det varte ikke så lenge, bare noen måneder.

Som barn hadde lillebroren min en fantasivenn. Han var med over flere år og var en naturlig del av familien. Jeg tror han ble borte omtrent i det lillebror begynte på skole, men han husket fantasivennen i mange år etter.

Jeg tror jammen jeg skal spørre om han husker vennen enda :)

Skrevet

Jeg husker at lillebroren min hadde en usynlig venn da han var liten. Kloff var med oss og kjørte bil noen ganger, men han var ikke alltid like snill.

Brodern har faktisk skrevet en sang om han i voksen alder. ;)

Skrevet

Tror det er ganske vanlig.

Jeg hadde to fantasivenner da jeg var lita. To jenter, som jeg byttet på å være godvenner med. Når jeg var venner med den ene jenta, mobbet og utestengte vi hun andre. Slik byttet jeg på å være venner og uvenner med de i tur og orden.

Hmm... kanskje ikke det er så normalt... Hvertfall litt ondt... :o)

Skrevet

Gutten min hadde en venn som het Hansen da han var 3-4-5 år. Han snakket masse om Hansen, og lekte med ham, og vi måtte snakke til ham :-)

Nå er han snart syv år, og det er leeeenge siden Hansen har vært på besøk her :-)

Søstera på 4,5 har ikke hatt noen fantasivenn!

Jeg selv hadde en fantasivenn som het Kjalis - da var jeg ganske stor. Hadde visst mange i 3-4 års alderen.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...