Gå til innhold

Navnefest og gaver


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi skal ha navnefest for snuppa nå i helgen. Og jeg har helt idétørke på hva hun kan få fra oss foreldre...! Hjelp meg med gode tips!

Fra besteforeldre får hun barneforsikring, matstol, Bergans junior sekk og smykkeskrin. Tante kjøper spisesett (kopp, skål og skje).

Det som har skjedd er altså at besteforeldrene har kuppet ønskelista...:-) Jeg hadde nemlig tenkt å kjøpe det som "ble igjen", men de skulle nå absolutt gi i bøtter og spann.

Hva fikk deres små til sine dager?

Fortsetter under...

Skrevet

er det dåp du mener?

Ja; det ikke-religiøse alternativet til dåp :-) Navnefest er en markering i regi av Human-Etisk Forbund.

Skrevet

Ja; det ikke-religiøse alternativet til dåp :-) Navnefest er en markering i regi av Human-Etisk Forbund.

Den er helt grei.

Mine fikk armbånd med navnet på. Veldig søte ble de med det, guttene som jenta :

De andre gavene gikk mye i sølvting. bestikk, rammer, album og smykker, bank konto, krus mm Ganske typiske gaver dette ja.

Skrevet

Et eget epletre til å ha i hagen?

Jeg har absolutt ikke grønne fingre, så jeg aner ikke om det går an å kjøpe sånt allerede nå.... En flott gave iallefall!

Skrevet

Vi foreldre har ikke gitt barna våre dåpsgaver. Men de har fått:

Praktutgave av familiebibel. Praktutgave av Snorre.

Barnebibel. (Men bibelgaver er kanskje ikke så veldig aktuelt siden dere har navnefest og ikke dåp :-))

"Min første hårlokk"

"Min første tann"

Lengdemåler i tinn og sløyfe.

Sølvbestikk

Graverte sølvkopper

Graverte sølvtallerkner.

Sølvrangle

Sølvramme

Annonse

Skrevet

Mine fikk kniv og gaffel i barnestørrelse i samme stålbestikkserie som det vi voksne bruker til daglig.

Stor sang- eller eventyrbok eller et fint maleri / bilde (ikke babydill) til å ha på barnerommet synes jeg er fine gaver. Hun "trenger" kanskje også noe å ha oppi smykkeskrinet?

Dere kan også opprette en høyrentekonto og sette inn et passende beløp, så har dere et sted å plassere evt. framtidige pengegaver (det trenger hun kanskje, med slike besteforeldre...) Jeg ville heller gjort det enn å kjøpe noe dilldall.

Skrevet

Kjøp et fint lite bilde som kan henge på et barnerom, men ikke er for barnslig" men også kan brukes når hun blir eldre.

Finnes mange fine innrammede bilder (litografier/akvareller) mellom 500-1000 kroner. Bildene ungene fikk i dåpsgave, kan de godt også bruke i et voksent hjem.

Hvis ikke kan dere åpne konto med penger på (som en annen foreslår). Barnet vil nok være veldig fornøyd med det senere.

Gjest trultemor25
Skrevet

Bankkonto med litt penger på. Satt også inn det hun ellers fikk i dåpsgave av penger inn her.

Skrevet

Såvidt jeg husker fikk mine 1000,- hver på konto + gaffel og skje i sølv fra oss til dåpen.

Skrevet

Vesla fikk gravert sølvkopp til sin navndag. Koselig minne for livet.

Gjest borgerlig dåp
Skrevet

er det dåp du mener?

Borgerlig "dåp", samme som borgerlig "konfirmasjon".

Annonse

Skrevet

Jeg har ikke kjøpt hverken julegave eller bursdagsgave til jenta mi, så jeg tviler på at jeg hadde gitt henne noe til en eventuell navnefest heller.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...