Gå til innhold

soleksem


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Har man først fått soleksem får man det _veldig_ lett igjen. Og får man det enda en gang lar det seg enda lettere provosere neste gang.

Hadde selv som barn visse flekker på kroppen som _alltid_ måtte være tildekket ellers kom soleksemen på null komma svisj, sommer etter sommer.

Om jeg ikke hadde skriftlig garanti fra hudlege ville jeg rett og slett holdt barnet i skyggen eller hatt vide hvite / lyse klær på barnet samt caps eller bredbremmet hatt. Minimalt med bar hud altstå. Så fikk barnet bade, leke i sanden eller hva det nå er med dette på - og folk tenke hva de ville. ;-)

Men dette er bare ut fra egne erfaringer og en hudlege ville kanskje si noe annet.

mvh

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/230348-soleksem/#findComment-1745295
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...