Gå til innhold

Pårørendegrupper?


Anbefalte innlegg

Gjest Debra irl
Skrevet

Heisann.

Jeg har en venninne som igjen har en venninne som sliter om dagen. Har begynt å selvskade seg med kutting. I tillegg sluker hun alt hun kommer over av piller. Hjelpen hun får fra hjelpeapparatet (Helse Sør) er lite tilfredsstillende, men det er nå en egen sak. Spørsmålet er; finnes det en pårørende gruppe denne kvinnens mann (og barn) kan henvende seg til? De trenger noen som er i samme situasjon å få snakke med, og evt hjelp til å finne frem i systemet. De bor i Drammensområdet.

Tusen takk for evt svar jeg måtte få.

Skrevet

Du kan be henne kontakte LPP, en forening for pårørende innen psykiatri.

Skrevet

Jeg vil også råde deg til å se nærmere på linken Orio har lagt ut, I tillegg kan man henvende seg til den poliklinikk eller tilsvarende som behandler vedkommende og spørre om de har et pårørende-tilbud.

Du beskriver en situasjon hvor det er svært belastende å være pårørende.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...