Gå til innhold

Smokk og kos :)


Anbefalte innlegg

Gjest Thekla84
Skrevet

Vår lille solstråle klarer visst ikke å holde smokken (eller tutten som vi sier) i munnen. Han er passert 1 mnd nå, og bruker som regel bare tutt for å sove. Men når han sutter på tutten, så sutter han så hardt at han rett og slett sutter den ut! Noen som har vært borti dette? ;)

Jeg og samboeren plasserer bamser av alle slag foran på tutten slik at de holder den på plass, men det varer ikke lenge før lille solstråle plukker dem bort, og tutten...? Jah, den faller ut! Nå er det rett før jeg teiper den fast hehe! ;))

Skrevet

Tanken om å tape sutten fast har jeg også hatt.. He he.. Men jeg lover deg at det bedrer seg etterhvert. Om noen måneder kan du ha to-tre stk i senga, så finner bebisen en selv :)

Gjest Thekla84
Skrevet

Tanken om å tape sutten fast har jeg også hatt.. He he.. Men jeg lover deg at det bedrer seg etterhvert. Om noen måneder kan du ha to-tre stk i senga, så finner bebisen en selv :)

Ja, det er godt å høre ;) Og i tillegg tror jeg det er bedre han bruker tutten enn tommelen ettersom jeg har forstått, for den skal visst være litt lettere å venne seg av med også.

Gjest togli
Skrevet

Hvis han bruker smokk med ring ("håndtaket"), kan du stikke en vaskeklut inni ringen. Da vil smokken lettere holde seg på plass ved munnen hans :-)

Skrevet

Ja, det er godt å høre ;) Og i tillegg tror jeg det er bedre han bruker tutten enn tommelen ettersom jeg har forstått, for den skal visst være litt lettere å venne seg av med også.

Alle mine har brukt sutt til de har vært ca 3 år, det har gått greit å venne de av med det. Den minste er 10 mnd, og det hender jeg må opp om natten å finne den fram til henne, men stort sett finner hun den selv.

Nå finner jeg henne av og til stående i sengen, og hun har kastet sutten laaangt vekk. Når ett problem forsinner dukker et nytt opp ;) Heldigvis bryr hun seg ikke så mye om sutten utenom i senga.

Gjest trultemor26
Skrevet

Prøv en annen type, kanskje den vil sitte bedre. Jeg prøvde hvertfall flere ulike typer til vesla mi før jeg fant en som satt.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...