Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Jeg bar lurte på, i denne kvelende sommervarmen, hvordan sover de små best i vogna?

Poden er 19 mndr og pleier å sove ca 1,5 time midt på dagen i vogna si. Er det lurt å sove på skinn? Han pleier å være minst klam når han sover på skinn i forhold til andre ting, men når det er 30 varmegrader..?? Er det lurt å ha et lite helseteppe over, eller best uten? Hva med helseteppe hengende foran kalesjen? Parasoll?

Men som sagt, det jeg lurer mest på er om jeg skal legge vekk skinnet, og isåfall, hva som er beste alternativ.....?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/234389-sove-p%C3%A5-skinn/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Skinn går helt fint i varmen, for det regulerer temperaturen til barnet enten det er varmt eller kaldt.

Bortsett fra det bruker jeg ikke teppe over barnet (med mindre det er for å beskytte mot sola), men et teppe hengende over, for da sover han bedre. Men dette teppet er hjemmestrikket i tynt ull med masse hull i (mer enn i et helseteppe). Det er viktig at det ikke blir for tett inne i vogna. Du kan eventuelt bare bruke et insektsnett.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/234389-sove-p%C3%A5-skinn/#findComment-1791845
Del på andre sider

Vi pleier alltid å ha et helseteppe hengende over vogna på sånne dager. Kan ikke forstå at det skulle bli for tett med det, da det jo er store hull i det.

Ellers - som Glimtipper sier: Det går helt fint å la barnet sove på skinn, selv i sommervarmen. Tynn ullbody er også veldig ok, for den bli ikke kald selv om barnet svetter.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/234389-sove-p%C3%A5-skinn/#findComment-1791878
Del på andre sider

Gjest darkside

Vi pleier alltid å ha et helseteppe hengende over vogna på sånne dager. Kan ikke forstå at det skulle bli for tett med det, da det jo er store hull i det.

Ellers - som Glimtipper sier: Det går helt fint å la barnet sove på skinn, selv i sommervarmen. Tynn ullbody er også veldig ok, for den bli ikke kald selv om barnet svetter.

Kunne du tenke deg å gå rundt med helseteppe over hodet nå i varmen? Ikke? Hvorfor? Teppet gir jo så mye luft og er jo fullt av hull, jo...

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/234389-sove-p%C3%A5-skinn/#findComment-1791888
Del på andre sider

Det er kjempefint å sove på skinn/ull. Det regulerer temperaturen fint.

Jeg har aldri dekket til vogna foran, tulla er 12 mnd. Jeg fikk beskjed på sykehuset om å helst ikke gjøre det. Hun var født på den varmeste tida her omkring i fjor sommer. Men det ble for dårlig luft hvis en hengte noe foran. Bruk myggnett og sett vogna i skyggen var det jeg fikk beskjed om.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/234389-sove-p%C3%A5-skinn/#findComment-1791893
Del på andre sider

Gjest darkside

Parasoll er lurt. Og du kan godt legge et hvitt teppe over kalesjen hvis den er mørk, for å dempe varmen inn i vogna. Men ikke dekk til åpningen, det blir fryktelig tett inni der! Skinn er greit å ligge på, skal jo virke varmetransporterende både i varmt og kaldt vær. Men personlig må jeg si at jeg ville droppet skinnet, og heller valgt bomullslaken, det føles svalere mot huden.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/234389-sove-p%C3%A5-skinn/#findComment-1791895
Del på andre sider

Annonse

Gjest fridalida

Hvordan ville du selv hatt det?

Jeg får hetta av å tenke på at jeg skulle ligge på skinnfell i varmen - og også om luften skulle stenges inne av et helseteppe - selv om det er hull i det.

Jeg la ungene mine på vanlig laken, evt med et helseteppe over bena, og kun med myggnetting over vogna. Det funket helt fint, og kan ikke huske at ungene ble spes klamme, selv i 30 plussgrader.

Hvis du absolutt skal ha noe varmeregulerende under og over ungen, ville jeg heller satset på silke enn ullfell(Silkelakenpose, eller kjøp noen biter silke). Det er deilig å ligge på både i varme og kulde!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/234389-sove-p%C3%A5-skinn/#findComment-1791910
Del på andre sider

Frøkna sover på skinnet selv i sommervarmen. Skinnet holder temperaturen stabil og hun blir ikke klam. Det er like mye svalende i varmen som det er varmende i kulda.

Nå i denne varmen har hun ikke pledd over seg, men helseteppet henger over kalesjen (med luftegliper) siden det blåser litt.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/234389-sove-p%C3%A5-skinn/#findComment-1792127
Del på andre sider

Kunne du tenke deg å gå rundt med helseteppe over hodet nå i varmen? Ikke? Hvorfor? Teppet gir jo så mye luft og er jo fullt av hull, jo...

Men man har jo ikke helseteppet surret rundt ungens hode! Det var da en tullete sammenligning :-)

Det henger løst over vognen og hindrer lys og vind ned i vognen, men likefullt massevis av luft.Det er jo dessuten ikke "tettsluttende", det er jo åpninger på siden der det kommer masser av "ufiltrert luft"

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/234389-sove-p%C3%A5-skinn/#findComment-1792741
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...