Gå til innhold

rullekakefromasj /charlotte Russe-kake


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har en god oppskrift på Charlotte Russe- kake (fromsjkake med rullekakeskiver utenpå). Prøvde en oppskrift jeg fant, men den var veldig søt. Vil ikke ha den så kjempesøt.

Noen som har et godt tips til hvordan man får den ut av forma uten at den kræsjlander?

Har fått i oppdrag å bake en sånn til et bryllup..

Anyone?

Fortsetter under...

Skrevet

Moren min brukte blande gele fra butikken og krem. Og vanlig rullekake med syltetøy fra butikken.

Det ble faktisk kjempegodt.

Husker ikke hvor mye krem hun brukte, dog.

Skrevet

Jeg bruker en liten pakke fløte som piskes til krem. Blander 2 pk gelé og lar det bli halvstivt og blander i kremen. Så danderer jeg rullekakeskiver i forma og blandingen oppå. Jeg bruker kjøpt rullekake fra butikk, mens mamma alltid lager rullekaka selv.

Svigermor blander fruktbiter i (eple, druer etc.) og bruker sitrongelé, da blir den litt mer syrlig enn min versjon (jeg bruker bringebærgelé).

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...