Gå til innhold

vaksinasjon Kina


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Lykkelig kinamor

Hei,

de ulike lege- og vaksinasjonskontor sier forskjellige ting, vet jeg. Sjekk hva Folkehelseinstituttet sier, de skal være autoriteten på dette. De anbefaler Hepatitt A, oppvaksinering av Difteri/stivkrampe og malaria-profylakse hvis man skal til steder med malaria i sesongen.

På hentereiser er man ikke spesielt utsatt for smitte, man er vanligvis i byer hvor det ikke er særlig sjanse for sykdommer som overføres via husdyr (f.eks. japansk encefalitt).

Hvis man liker å gå litt utenfor de fine restaurantene og spise på gaterestauranter etc kan det være nyttig å ta drikkevaksinen mot turistdiaré.

URL: http://www.fhi.no/artikler/?id=28940

God tur!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/240556-vaksinasjon-kina/#findComment-1858949
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...