Gå til innhold

Tips til formingsaktiviteter


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Klippe sånne remser med papir-folk. Uff, vet ikke hva det heter. Men man bretter et ark flere ganger etterhverandre - som et trekkspill. Klipper ut et menneske, og så bretter man arket ut, og menneskene holder hverandre i hendene.

Eller man kan klippe snøkrystaller. Da bretter man et ark flere ganger, og klipper ut biter.

Male/lime på dorullkjerner.

Male på makaroni og lage kjede.

Perle, og stryke perleriene.

Dersom du har tilgang til komfyr: Kjøp inn blanke plastglass, del ut sprittusjer som ungene fargelegger glassene med. Stek i ovnen (la ungene se at de synker sammen og blir flat). Ta ut av ovnen og stikk raskt et hull i (pass opp, veldig varmt). Heng i en snor og du har fin "glasskunst" (det som er arti er at de minste barna ofte får vel så fine kunstverk som de store på dette).

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...