org Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Vi har to barn i grunnskolen. Disse skal ha melk og frukt på skolen. Dette betalte jeg i går. Melka for et skoleår koster kr 950,- for to barn. Og fruktordningen koster kr 916,- for året. Vanvittige summer, men hvis vi deler det på antall dager, blir det ikke så ille, da. Og melk og frukt bør de naturligvis ha. 0 Siter
KaVa Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Synes disse ordningene er veldig OK - og betaler det det koster med glede. For - som du sier - når man deler det på antall dager, er det ikke store summene det er snakk om! 0 Siter
org Skrevet 24. august 2006 Forfatter Skrevet 24. august 2006 Synes disse ordningene er veldig OK - og betaler det det koster med glede. For - som du sier - når man deler det på antall dager, er det ikke store summene det er snakk om! Jo, men så har vi kr 250,- på sfo til bursdager, frukt etc som også skal betales. For ikke å snakke om sfo-melka. Vet du forresten om hvordan det fungerer etter at vi har sagt opp sfo-plassene? Da har vi jo tre mnds oppsigelsestid. Men må vi likefullt betale for frukta og melka? Ungene kommer ikke til å være der mye i oppsigelsestida, men en og annen dag blir det sikkert. 0 Siter
Gjest GA Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Da koster melka mer hos dere enn hos oss, vi betaler 150,- for ett barn for høsten. Men vi har vel forresten bare 4 dager, ettersom de ikke har melk på turdagen. Det er da verdt pengene med melk og frukt synes jeg også! 0 Siter
KaVa Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Jo, men så har vi kr 250,- på sfo til bursdager, frukt etc som også skal betales. For ikke å snakke om sfo-melka. Vet du forresten om hvordan det fungerer etter at vi har sagt opp sfo-plassene? Da har vi jo tre mnds oppsigelsestid. Men må vi likefullt betale for frukta og melka? Ungene kommer ikke til å være der mye i oppsigelsestida, men en og annen dag blir det sikkert. Hos oss betaler vi ikke noe ekstra for mat/frukt/melk på SFO -så jeg kan ikke svare deg. Jeg skjønner at det blir litt mye når du må betale for det også. Og så kommer "alt" samtidig, også... 0 Siter
Lillemus Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Jo, men så har vi kr 250,- på sfo til bursdager, frukt etc som også skal betales. For ikke å snakke om sfo-melka. Vet du forresten om hvordan det fungerer etter at vi har sagt opp sfo-plassene? Da har vi jo tre mnds oppsigelsestid. Men må vi likefullt betale for frukta og melka? Ungene kommer ikke til å være der mye i oppsigelsestida, men en og annen dag blir det sikkert. Jeg betalter kr. 1980,- i sfo-kontingent + 150,- i kostpenger, pr. mnd altså. Og den kosten er stort sett så som så... 0 Siter
Gjest blomsterløk Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 At det er verdt pengene er det nok ingen tvil om. Problemet er at alle disse regningene kommer på likt. De utgjør en del i tillegg til vanlige utgifter den mnd. de skal betales. 0 Siter
Speak Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Jeg har ei lita frøken som ikke vil ha melk, så ho får med en flaske vann i stedet. Skulle gjerne betalt for den melka jeg. Frukt velger ho å ha med hver dag ettersom ho er litt kresen på hvilken frukt ho vil ha. Men det er garantert ikke noe billigere + at det er en del jobb. Vi får nok prøve å tenke at det egentlig ikke er dyrt, og at det er godt for dem:-) 0 Siter
Atene Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Det var dyr melk. Her koster den av en eller annen uforståelig grunn 270 for førsteklassingene og 300 for de andre. 0 Siter
Lurveline Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Det var dyr melk. Her koster den av en eller annen uforståelig grunn 270 for førsteklassingene og 300 for de andre. Det er nok pga. at førsteklassingene ofte er på tur og får derfor ikke melk den dagen. 0 Siter
Lurveline Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Her betaler vi heldigvis for halve året av gangen. Synes det hadde blitt mye å ut med på en gang. 0 Siter
Atene Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Det er nok pga. at førsteklassingene ofte er på tur og får derfor ikke melk den dagen. Aha! Selvfølgelig, de har en turdag i uken. Da burde vel strengt tatt melken vært enda billigere for dem? 0 Siter
Lurveline Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Aha! Selvfølgelig, de har en turdag i uken. Da burde vel strengt tatt melken vært enda billigere for dem? Nja, det blir 30,- forskjell, hos oss er det 45,- Den prisen du skriver, gjelder den for hele eller halve året? 0 Siter
Atene Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Nja, det blir 30,- forskjell, hos oss er det 45,- Den prisen du skriver, gjelder den for hele eller halve året? Prisen er for hele skoleåret. Og hvis førsteklassingene får melk 4 dager i uken istedenfor 5, burde egentlig prisen vært 60 kroner lavere... men det er jo småpenger uansett, da. 0 Siter
Gjest Frustrert frue Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Uff ja, det er dyrt! Minsten min kom alltid hjem med melken i fjor, så i år trenger ikke hun det! Frukten prøvde vi og i fjor, uten særlig hell... Den var ofte liten, brun og "gammmel". Dessuten fikk de ofte noe de ikke likte. Vi har med frukt hver dag hjemmefra her, funker mye bedre syns jeg... Da får de det de har lyst på og vi vet at det er en stor, fersk, fin frukt:o) Men dyrt er det jammen, det er liksom andre ting og bruke penger på nå og. Svømmekurs, fotball kontigenter, ny skolesekk, nye høst og vinterklær og sko osv, osv... Herregud, skjønner ikke åssen dette skal gå rundt jeg:o) 0 Siter
bangkok Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Det var kanskje litt dyrt for bare frukt og melk. Her har vi skolemat ordning, og betaler 950 pr halvår, for brød og pålegg, melk/jucice og frukt. 0 Siter
Gjest Trist mamma Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Sukk,ja. Vi har en bursdag i heimen snart også, og i år har vi lovet lillemor at hun skal få lov å ferie på lekeland. Og så fikk mannen en saftig fartbot her om dagen. Kjempeuheldig, egentlig kjørte vi ikke fort heller, bare gav på litt ut av en sving. Bilen streiket i sommer... jeg kjenner jeg blir helt kvalm da jeg tenker på penger nå. Lillemor må jo en gave også, og det koster tross alt litt med familieselskap hjemme, selv om man baker selv. 0 Siter
Gjest dobba Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Sukk,ja. Vi har en bursdag i heimen snart også, og i år har vi lovet lillemor at hun skal få lov å ferie på lekeland. Og så fikk mannen en saftig fartbot her om dagen. Kjempeuheldig, egentlig kjørte vi ikke fort heller, bare gav på litt ut av en sving. Bilen streiket i sommer... jeg kjenner jeg blir helt kvalm da jeg tenker på penger nå. Lillemor må jo en gave også, og det koster tross alt litt med familieselskap hjemme, selv om man baker selv. Jeg betaler mine regninger uten noe spesiellt forhold til det. Men fartsbøter det er pyton. Fryktelig unødvendig. Her hos oss så er det motparten som får bot av og til. Og gitt om jeg sprekker av sinne!! Det har hendt at jeg ikke får høre noe før et år senere fordi mannen er redd for humøret mitt he..he.. 0 Siter
Gjest AveM Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Melka her koster 200 kr for et halvår. De får ikke frukt på skolen, så det sender jeg med dem. 0 Siter
Gjest skolefrukt.no Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 Melka her koster 200 kr for et halvår. De får ikke frukt på skolen, så det sender jeg med dem. Får de ikke frukt .... jeg trodde alle skoler er pliktet til å ha frukttilbud jeg nå. 0 Siter
Anbefalte innlegg
Bli med i samtalen
Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.