Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

1.januar kaster jeg ho på hue og ræva ut :-)

Da har vi fått så nok.

Nisser og engler er rotete og jeg liker ikke rødt.

Jeg henger opp julegardiner og adventstjerne 1.desember.

23.pynter vi tre og legger på noen duker + at ungene absolutt må ha fram noen nisser.

4.juledag reiser vi på hytta, kommer hjem 1.nyttårsdag.

Da rydder jeg, vasker og kvitter meg med elendigheten og priser meg lykkelig over at det er et år til neste gang :-)

Hilsen

Skrevet

Hev ut det meste i går og i dag går resten.

Skrevet

3.dag jul. :)

Og vi har bestemt oss for at vi neste år kommer til å gå for plast-treet.

Skrevet

Regner med at det forsvinner til helga, hvis jeg ikke får ånden over meg en kveld denne uka.

Skrevet

Jeg pælmer ut juletreet i kveld, og det lille jeg har av pynt skal ned i samma slengen. Nok er nok. ;)

Skrevet

PÅ mandag om knapt en uke.

Skal ikke jula ut 13.dag jul egentlig?

Her vi bor går barna julebukk 13.dag jul, og jeg syns det er passe tid å pælme ut pynt og tre når det er overstått.

Skrevet

Jeg pleier å ta det første helg etter nyttår.

I år blir det altså lørdag 6. januar.

Skrevet

Hadde tenkt å la det stå til helga, men det gikk rett ut i går kveld. Deilig å få hverdagen igjen

Skrevet

13. dag jul eller i praksis første helga etter nyttår. Vi pynter ikke noe særlig i adventstida, så jeg synes det er kos å beholde julepynten når den først er kommet opp. Jeg tror jeg beveger meg mot strømmen der.

Skrevet

Blir nok nå til helgen, deilig å slappe av etter jule/nyttårs stress så det får henge til fredagen...

Skrevet

For første gang heiv vi jula ut allerede i går, pleier å ha hvertfall treet stående noen uker til. Vi har det ute på terrassen med lys på, er så koselig. :-)

Men i år fikk vi for oss at vi skulle bruke 1 nyttårsdag til en skikkelig ryddesjau, så det var opp på loftet med alle stjerner og nisser, og pepperkakehuset ble smadret av lillegutt og en venninne.

Har imidlertid litt julegodt igjen, og det må jeg prøve å få gjort kål på i løpet av dagen ;-)

Gjest Elextra
Skrevet

Ikke rart DOL-mødrene vil hive ut juletreet rett ved nyttår når de begynner julepyntingen tidlig i desember ;).

Har ikke engang tenkt på når vi skal hive ut treet, men tipper det blir til helgen elns.

Skrevet

I år hadde vi ikke juletre for vi skulle ikke være så mye hjemme i jula. Men det står jo litt pynt her og der som skal pakkes vekk i dag.

Skrevet

Vi pyntet juletreet noen dager før jul i år. Det er vel første gangen tror jeg.

Ettersom juletreet var tørt, og det lå for mye igjen under det, så kastet jeg det ut i går. Men det henger fortsatt et par gardiner igjen. Får fikse det en dag også.

Skrevet

Hos oss varer jula til trettendedag jul - dvs. 6. januar.

Julegardiner, adventsstjerner og adventsstaker kommer frem 1. desember eller 1. søndag i advent - alt etter som hva som kommer først.

Resten av julepynten kommer frem 23. desember.

Jeg liker rødt, og jeg liker julepynt. Men det er også godt å rydde det bort :)

Skrevet

Hos oss varer jula til trettendedag jul - dvs. 6. januar.

Julegardiner, adventsstjerner og adventsstaker kommer frem 1. desember eller 1. søndag i advent - alt etter som hva som kommer først.

Resten av julepynten kommer frem 23. desember.

Jeg liker rødt, og jeg liker julepynt. Men det er også godt å rydde det bort :)

Men det blir så mørkt uten adventsstjerner og juletre ;-)

Jeg drøyer ofte lengre enn 13. dag, jeg. Mest av latskap, dessverre...men også litt for lysenes skyld :)

Skrevet

Men det blir så mørkt uten adventsstjerner og juletre ;-)

Jeg drøyer ofte lengre enn 13. dag, jeg. Mest av latskap, dessverre...men også litt for lysenes skyld :)

JEg er helt enig med deg. Det er veldig trist når lysene blir borte. Men, man venner seg jo til det også.

Dessuten er det jo koselig å tenne stearinlys på kvelden :)

Gjest girasol
Skrevet

13.dag jul om kvelden - altså 6.januar om kvelden! Vi må feire litt Hellige tre kongers dag først ;-)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...