Gå til innhold

Syk igjen....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå er vi rimelig oppgitte her.Eldstemann ble syk 25 januar.Influensa og ørebetennelse.Feber mellom 39 0g 40,6 hele tiden.Ferdig med medisin torsdag forrige uke.Lørdag klaget han igjen på vondt i øret.Var på sjekk idag,og det stemte.Rød i begge ører.Nå fikk vi ikke medisin.Bare bruke saltvann,ligge høyt med hodet osv.Kontroll om 1 uke.Feber igjen nå i kveld.39,5.

Hvordan er dette mulig?Noen som har opplevd dette?

Tips om hva vi kan prøve tas imot med takk.

Han er veldig tett i nesa og hoster veldig.Han får ventoline og flutide,og efedrin.

Flaks at mor er sykemeldt.Hvordan skulle vi løst dette ellers? Far er i ny jobb....

Gjest Sjekke ut med lege?
Skrevet

Hei - kjedelige greier for dere, kom bare på en ting som vi har fått beskjed om - Efedrin skal ikke brukes sammen med Ventoline. Har ikke dere fått besked om det? Står til og med på resepten på Efedrin hos oss, men kan jo være forskjellig?

Skrevet

Hei - kjedelige greier for dere, kom bare på en ting som vi har fått beskjed om - Efedrin skal ikke brukes sammen med Ventoline. Har ikke dere fått besked om det? Står til og med på resepten på Efedrin hos oss, men kan jo være forskjellig?

Nei.Det har vi ikke hørt noe om.

Takk for info.

Skrevet

Har han store mandler?

Etter at gutten vår tok mandlene, har han nesten ikke hatt ørebetennelse.

(Vi har også blitt flinkere til å pøse på med saltvann + at gutten er blitt eldre).

Skrevet

Siden han går på astmamedisin, så antar jeg at han har astma, og har du søkt om ekstra sykt barn dager hos trygdekontoret?

Minsten vår har astma, og vi har fått 10 ekstra dager hver, etter vedtak fra trygdekontoret. Er mye mer hjemme med henne enn de andre to, for hun får mye lettere infeksjoner.

Godt å ha i bakhånd når det er mye sykdom i løpet av et år!!! :)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...