Gå til innhold

Frikort


Gjest jobber ikke mye i året

Anbefalte innlegg

Gjest jobber ikke mye i året
Skrevet

Fikk frikort tilsendt i posten, i og med at jeg jobber noen ganger i en butikk.

Frikortet bestod av del 1, 2 og 3, hvor del 1 skulle beholdes av arbeidsgiver, del 3 skulle beholdes av meg, men hva er egentlig del 2 til? På del 2 står det "Ugyldig som skattekort", så hvorfor får jeg egentlig den da?

En annen ting, hvis jeg også skal jobbe i en annen butikk, hvordan kan jeg gi de frikort når jeg har gitt frikortet mitt til en annen butikk?

Skrevet

du må si til likningskontoret at du har to jobber, så får du to skattekort..

Skrevet

De bruker samme oppsett på alle skattekort, så derfor får du med del to. Du kan bare kaste denne.

Om du skal jobbe to steder kan likningkontoret dele opp skattekortet å sette f.eks. halvparten av beløpet på hvert kort. Om du er ferdig i en jobb før du begynner i en ny så kan du be om å få kortet tilbake. Da fører arbeidgiver opp på baksiden hvor mye du har tjent.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...