Gå til innhold

Graviditet


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, Jeg er gravid i 6 uke. Ringte til min fastlege da jeg hadde tatt en graviditetstest. Legesekretæren svarte at jeg ikke trengte å gå til sjekk før det er gått 3 mnd. Synes det er litt rart. Ville gjerne blitt sjekket nå snart. Har hatt en abort for 5 år siden (provosert abort). Er det ulik praksis fra lege til lege når man innkaller til svangerskapssjekk?

Skrevet

Nei, de offentlige rådene er at man er på første sjekk rundt 3 mnd. Så ordinær ultralyd rundt uke 17-19, så neste sjekk hos lege (evt jordmor) i uke 22-24 omtrent. Etter det ca hver 4. uke frem til slutten hvor man er litt oftere.

Skrevet

Det er vanlig å vente noen mnd med første helsesjekk.

Men dersom du bor i Oslo og ønsker å føde på Rikshospitalet, må søknad om fødeplass sendes inn allerede i uke 7-8. Dette er det legen eller jordmor som gjør. Bare i tilfelle dette gjelder deg ;-)

Og du velger selv om du vil gå til lege eller jordmor.

Skrevet

Jeg var hver 4. uke fra uke 8 jeg, men det er noen år siden nå da.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...