Gå til innhold

Kjøpe mobil i julegave?


Gjest en liten billig en,med kontantkort?

Anbefalte innlegg

Gjest en liten billig en,med kontantkort?
Skrevet

Til 6-åring? Synspunkter på det?

Kunne egentlig tenkt meg at 6-åringen hadde en mobil,slik at jeg

kan få tak i han når han er ute,men syns likevell at det kanskje er

litt tidlig...Kan jo ikke klokka enda heller,så jeg er litt nervøs

egentlig når han stikker til venner eller renner på akebrett.....

Hva syns dere?

Skrevet

Altfor tidlig! Seksåringen min har ikke tenkt tanken på egen mobil. Hun er ikke i stand til å ta vare på den, eller kunne bruke den.

Åtteåringen min har heller ikke mobil, og vi har sagt at det ikke er aktuelt før tidligst i tiårsalderen, og det synes han er greit. Ingen av hans kamerater har det, men noen få i hans gruppe har det.

AneM1365380603
Skrevet

Jeg tror nok jeg ville ventet et par år i allefall.

Skrevet

Det synes jeg er for tidlig. I min omgangskrets venter de fleste til ungene er rundt 10 år og har forutsetninger for og vett nok til å kunne bruke den på en fornuftig måte til både ringing og SMS.

Gjest annlovinda
Skrevet

Min 6-åring skal ikke få mobil på noen år ennå, alt for tidlig for en på den alderen å skulle ta vare på den. Og de har da absolutt ikke bruk for det heller synes jeg.

Skrevet

Min 7-åring har mobil. Men den brukes svært lite.

Hva med Walkie-Talkie? 239,- på Toys r' us, og det skal visstnok være bra kvalitet.

Skrevet

Jeg har lært mine unger klokka i den alderen, i stedet for å utstyre dem med mobil. De trenger bare kunne det helt grunnleggende for å gjøre avtaler om når de skal komme hjem.

Jeg synes det er for tidlig med mobil, og det er slett ikke sikkert du oppnår det du ønsker. Mobiler kan slås av, mistes, utlades osv., og du er akkurat like langt når det gjelder å få tak i junior.

En klokke kan også mistes eller gå i filler, men det er mindre sannsynlig, og de er billigere.

Skrevet

Det syns jeg er ALTFOR tidlig! Kjøp billig klokke til jul - den forsvinner høyst sannsynlig den også!

ringerikskringla
Skrevet

Vår datter på 7 år hadde ikke fått det.Nå har vi ikke hustelefon så jeg har en mobil med kontantkort som jeg slår på når jeg skal bort en liten tur.men hun får ikke ta med den ut.Jeg synes 6 år er tidlig...

Skrevet

Jeg er også nervøs når jeg ikke vet hvor ungene er, så jeg liker at de sier ifra hvor de går og hvem de er sammen med.

Ser at barnas kamerater får beskjed om hvilket klokkeslett de skal hjem. Dette sier de til de voksne i huset, slik at vi kan varsle når tiden er der.

Gutten vår får mobil til 9-årsdagen. 7-åringen får klare seg uten noen år til.

Gjest Elextra
Skrevet

Jeg synes det er alt for tidlig.

Jeg synes også det er dumt å venne barna til at man ringer etter dem når man lurer på hvor de er - de bør heller lære seg å gi beskjed og/eller komme hjem på et gitt tidspunkt.

Skrevet

Er enig i at 6 år er i tidligste laget for å få mobiltelefon. Først og fremst fordi de sannsynligvis hverken klarer å ta vare på den, eller å bruke den ordentlig.

Mine barn var vel rundt 8 år da de fikk mobil. Men det var hovedsakelig av praktiske grunner siden vi da kuttet ut hustelefonen. De begynte også å være litt alene hjemme etter skoletid, og måtte derfor ha muligheten til å få ta i oss, og omvendt.

Jeg ser heller ingen grunn til at man på død og liv skal holde igjen lengst mulig før man gir barna egen mobil.

Det er en del av utviklingen at man nå kommuniserer og gjør avtaler på en annen måte enn da vi vokste opp. Og uansett om man liker utviklingen eller ikke, så er det ingen tvil om at mobilen har sine store fordeler!

Gjest Valnøtt
Skrevet

Min minste fikk tøff mobil til seksårsdagen. Nå er han snart syv og får sin første pc til jul.

Han har hatt stor glede av mobilen ved siden av at den er praktisk for meg. Han er feks den eneste i familien som har fått til å få en liten animert figur som hopper og danser som bakgrunnsbilde...

Skrevet

Min nettopp-sjuåring hadde aldri klart å ta vare på en mobiltelefon ordentlig.Han hadde nok klart å bruke den, altså. Men den hadde blitt mistet, gjenglemt eller ødelagt i løpet av den første uken, tipper jeg.

Klart det av og til hadde vært kjekt. Men inntil han blir eldre og mer ansvarlig, har vi regler for hvor langt hjemmefra han kan gå, at han aldri går inn til noen uten at vi får beskjed, og han må vise at han kommer hjem til avtalt klokkeslett.

Skrevet

Jeg synes det er altfor tidlig. De fleste av oss vokste fint opp uten mobiltelefon også.

Gjest ikke her i huset
Skrevet

7 åringen her i huset ønsker seg mobiltelefon til jul, men nei, det er alt for tidlig for henne iallefall. For det første så har hun ikke bruk for det, for det andre hadde hun sikkert lagt den fra seg et sted hun hadde glemt etter noen minutter. Hun er ikke så flink til å holde orden sakene sine.

Skrevet

Tidlig synes jeg...

Men samtidig må man jo følge med i tiden..

Jeg ville ikke holdt igjen visst alle venner og klassekamerater har...

Skrevet

Jeg ville nok ikke kjøpt mobil til en på 6 år. Men jeg mener att viss mange av hans kamerater har det, så bør man også være forsiktig med å holde igjen pga. mobbing. Her i huset har vi en gammel mobil med kontantkort som lånes ut viss h*n skal gå hjem når det er mørkt, skal noe spesielt osv. Har enda ikke sett behov for egen mobil, og hører jo historier om de som mister den, bruker opp kontantkortet første dagen osv..

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...