Gå til innhold

snill/slem


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Gjest snakkeomjazz

Det er svada. Hvordan ansiktet ser ut henger ikke sammen med personlighet.

Hvorfor ikke? Det blir vel et spørsmål om man tror på en uavhengig sjel eller ikke. Du kan f.eks se om en person er i godt humør, er sint, lei seg, osv, og dette er bare de grunne trekkene.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/302452-snillslem/#findComment-2449424
Del på andre sider

Gjest snakkeomjazz

Du kan i en viss grad se om noen f.eks. er sinte, ja, men dette er følelser og sinnstemninger, ikke personlighetstrekk.

Det er veldig vanskelig å definere hva som er personlighetstrekk og hva som er sinnsstemmninger. Antakelig er dette en blanding, et mennske kan f.eks være veldig glad, men samtidig ha personlighetstrekk som fremhever en slik følelse - og et slikt uttrykk. Siden psyken ikke er en enkel enhet, men et samspill mellom ulike følelser, drifter og minner er det etter min mening vanskelig å se at et finnes et klart skille mellom en indre personlighet og en ytre mimikk.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/302452-snillslem/#findComment-2449589
Del på andre sider

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...