Gå til innhold

personlighetsforrstyrrelse


Anbefalte innlegg

Gjest kollega
Skrevet

Hei, finnes det noen personlighetsforstyrrelse kjennetegnet av at en kollega, (i en stor avdeling) er ekstremt nysgjerrig og over 4 år, spør ut, maser og graver og kryssforhører en annen person om dennes privatliv? (den over-nysgjerrige personen er markert over-nysgjerrig i forhold til normalen, og har i perioden også drevet en del baksnakking).

Gjest Spekepølse
Skrevet

Høres ut som klassisk sladderpersonlighet. Utbredt og plagsomt, men vet ikke om det er noe diagnose ... noen miljøer er jo dette sosialt godtatt, spesielt blant kvinner.

Gjest BipolarII...jeg visst
Skrevet

Tja, godt spørsmål egentlig. Ikke godt å si. Da hadde i så fall mange av skravlekjerringene på bygda, hatt en el. annen PF:P

Skrevet

Hvilken betydning har det for deg om denne personen har en PF eller ikke?

Går ikke an å tro at alle som sladrer/ er nyskjerrige har en psyk.sykdom.

Er det ikke bedre å gi henne klar beskjed om hva dere syns om hennes oppførsel? :)

mvh

Gjest Sarotex
Skrevet

diagnose: ekstremt plagsom.

Finnes den i ICD10?

Skrevet

Hvorfor i himmelens navn skal alt ha en diagnose?? Det høres ut som en helt vanlig sladrekjerring, og du finner hennes type alle steder. Ikke pokker om hun er syk!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...