Gå til innhold

Noen spørsmål rundt bipolar lidelse


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er diagnostisert med bp1. Går på Lamictal 200 mg, Aurorix 150 mg og Truxal 100 mg dg. Får ellers Xanor av fastlegen som jeg tar innimellom. (Maks 2 mg dg).

1) Må man som bipolar stå på medisiner resten av livet?

2) Jeg har merket håravfall og kviseutslett etter start på Lamictal. Finst det stemningsstabilisatorer som ikke gir disse bivirkningene, samt ikke har seksuell dysfunksjon og vektøkning som bivirkninger? (Ville ikke bruke Lithium pga bivirkninger som kviser og vektøkning).

3) Har flere ganger vært innlagt etter selvmordsforsøk eller selvskading. Bør jeg komme meg på en "rett inn liste"?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har lest at man må stå på medisner resten av livet. Jeg har også lest at man bør komme seg på "rett inn liste" ved BPI. Snakk med behandler om det, siden du ikke har fått svar her, så er du sikker.

Gjest imzedimze
Skrevet

vektøkning er da ikke så vanlig ved litium, gikk ned 18 kg jeg.

tror ikke jeg har flere kviser enn andre heller.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...