Gå til innhold

Cipralex


Gjest Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Gjest Anonym bruker
Skrevet

Har brukt cipralex nå i en uke mot panikkangst.Har følt en del bivirkninger som angstanfall,noe hodepine,tåkesyn,svimmelhet og frysninger i kroppen som kommer og går.Har tatt en halv tablett denne uka. Lurer på om jeg tåler denne medisinen.Hvilke bivirkninger er det som gjør at en bør slutte med medisinen.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det blir mye opp til hver enkelt å finne ut av. Vi er ulike individer og tolerer ulikt. Jeg ville sluttet hvis det dukket opp en bivirkning som vedvarte og som jeg rett og slett ikke holdt ut. Da ville jeg alternativt forsøkt et annet preparat. De første 14 dagene er for de fleste de vanskeligste i forhold til bivirkninger.

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Spesielt de med panikklidelse kan oppleve mye bivirkninger i starten. Ingen av disse er farlige.

Jeg anbefaler at en får sobril 10-15 mg x 3 de første ukene inntil Cipralex har begynt å virke og bivirkningene har begynt å avta.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...