Gå til innhold

Oppsigelsestid på leilighet


Anbefalte innlegg

Gjest dora the explorer
Skrevet

En venn av meg har leid en leilighet i tre år. I leiekontrakten står det at det er gjensidig oppsigelsestid på 3 måneder, men samtidig står det at leieforholdet er tidsbestemt og løper fra 1.oktobver 2006 til 30.september 2007, med rett til forlengelse 2X1 år. Han har aldri fått noen ny kontrakt gjeldende forlengelse av leieforholdet. Vil det si at han nå bor uten kontrakt? Nå skal han flytte og lurer derfor på om oppsigelsestiden på 3 måneder fortsatt gjelder. Utleier påstår det, men jeg mener han kan flytte ut når han vil i og med at han aldri har noen skriftlig fornyelse av kontrakten. Tar jeg feil?

Takknemlig om noen som har peiling på slikt vil svare.

Skrevet

Husleieloven § 9-2 tredje ledd: Fortsetter leieforholdet i mer enn tre måneder etter utløpet av den avtalte leietid uten at utleieren skriftlig har oppfordret leieren til å flytte, er leieavtalen gått over til å være tidsubestemt.

Det har vel her vært en tidsbestemt leieavtale som nå har gått over til å være tidsubestemt. Oppsigelsestiden er da 3 måneder for leilighet og 1 måned for hybel.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...