Gå til innhold

Din beste kantarelloppskrift? :-)


Anbefalte innlegg

Gjest Skogens gull!
Skrevet

Har funnet masse kantareller, og selv om det er kjempegodt å smørsteke dem med salt og pepper, så lurer jeg litt på hva dere andre bruker kantareller til?

Oppskrifter?

Skrevet

Stek dem så de slipper vann og litt til, ha i en liten klatt smør, steik videre sammen med en finhakka sjalottløk, et finhakka hvitløksfedd og litt finhakka bladpersille.

Smaker grisegodt sammen med litt eggerøre.

Skrevet

Jeg steker dem slik du gjør. På slutten tilsetter jeg litt matfløte og en liten bit buljong. MMMmmmmm..... (Ikke bruk mer fløte enn av det blir en tykk "grøt".)

Skrevet

Femåringen kom hjem fra barnehagen med kantareller og lys piggsopp - kjempestolt!

Så vi dampet soppen, hadde i smør og pepper, og laget ostesmørbrød i samme panne og hadde stekt sopp på toppen :-)

Nyyyydelig kveldsmat :-)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...